XII Tatrzańskie Wici

XII Tatrzańskie Wici to cykle plenerowych wydarzeń kulturalnych na terenie gmin Powiatu Tatrzańskiego. Jest to też doskonała okazja dla rodzin z dziećmi do spotkania z kulturą Podhala i wzięcia udziału w ciekawych imprezach.

Celem Wici jest nie tylko promocja regionu Podtatrza wraz z ukazaniem piękna i wyjątkowości jego kultury, ale też dostarczenie przybywającym w Tatry turystom doskonałej zabawy i solidnej porcji wiedzy. Elementem wspólnym jest rozpalenie na rozpoczęcie każdej imprezy watry, upamiętniającej wizytę Jana Pawła II w 2002 roku. Każde wydarzenie odbywa się w innym miejscu i ma niepowtarzalny charakter oraz wątek przewodni.

Co roku impreza przyciąga setki widzów z Polski i zagranicy. Wici odbywają się od lipca do września i towarzyszy im wiele imprez, takich jak  Europejskie Targi Produktów Regionalnych, czy tez Sabałowe Bajnia. Przy okazji brania udziału w wydarzeniach plenerowych, warto znaleźć chwilę czasu na relaks w termach bukowiańskich i przekonać się o leczniczej właściwości wód.

Kalendarz imprez « »