W Tatrach ślisko i niebezpiecznie

Wrześniowa pogoda zaskakuje tatrzańskich turystów. Oczywiście tylko tych, którzy nie mieli pojęcia o tym, iż w górach o tejporze roku śnieg nie jest niczytm wyjątkowym. O tragicznych skutkach nie przygotowania mogliśmy przkonać się niedawno po raz kolejny.

W niedzielę, po południu, TOPR zostało poinformowane o tym, że wchodzący na Rysy Turyści widzieli spadającego w przpaść człowieka. Jak się okazuje, był to 23-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Prawdowpodobnie nie był przygotowany do tego typu trasy, bowiem pojawiły się doniesienia o tym, że szczyt próbował zdobyć w butach typu adidas. W miejscu, gdzi enie było łańcuchów, najprawdopodobnje pośliznął się i stracił równowagę.

Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili zgon na miejscu. Tym bardziej apelujemy więc o rozwagę i ostrożność, podczas korzystania z jesiennych uroków Tatr. Pamiętajmy, że góry są piękne i warte zwiedzania, ale niech kiepskie warunki pogodowe nie wzbudzają w nas chęci nieracjonalnych i ryzykownych zachować. Prz okazji przypominamy, że podstawowym ekwipunkiem piechura w każdych górach są solidne buty i odzież odpowiednia do panujących warunków.

Jeśli pogoda nie zachęca do spacerów - lepiej przeczekajmy. W Tatrach jest mnóstwo atrakcji, pozwalających w bezpieczny i ciekawy sposób spedzić woelny czas. Bukowiańskie termy jak zawsze czakają na spragnionych wodnych i zdrowych atrakcji gości.

Kalendarz imprez « »