Uwaga na pierwszy śnieg!

Z racji tego, że nieuchronnie zbliża się październik a tym samym jesień w Tatrach wchodzi w bardziej zaawansowaną fazę, należy mieć na uwadze to, że lada chwila może spaść śnieg.

To nie żarty. Meteorolodzy zapowiadają w przyszłym tygodniu opady białego puchu na wysokości powyżej 2000 m n. p. m. Tak więc na pewno ci, którzy wybierają się zarówno na Kasprowy, jak i wyższe szczyty powinni odpowiednio przygotować się na pierwsze spotkanie z zimą. Choć na pewno śnieg jeszcze stopnieje a na nizinach temperatury będą sięgać nawet 20 stopni – nie ma co lekceważyć owych pierwszych opadów.

Pamiętajmy, że nawet niewielkie oblodzenie może doprowadzić do tragedii. Rośnie też ryzyko wychłodzenia organizmu, do którego wcale nie jest potrzebna ujemna temperatura. Jeśli do jej niskich wartości dodamy silny wiatr – na pewno zauważymy jak łatwo niewiele dzieli nas od cienkiej granicy życia i śmierci.

Jeśli nie czujemy się na siłach wędrować granią przy tak zmiennej pogodzie – postawmy na mniej ekstremalne, ale równie wspaniałe formy rekreacji. Spędźmy dzień na Krupówkach, w bukowiańskich termach lub dajmy się skusić na dolinki reglowe. Październikowa feeria barw z pewnością zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych turystów.

Kalendarz imprez « »