Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Początek września skupia w Tatrach nie tylko tych, którzy szukają ciszy i wytchnienia od turystycznych tłumów. To także czas dla wszystkich wielbicieli filmu.

4 września wystartowały kolejne już Spotkania z Filmem Górskim. Gwiazdą tegorocznej imprezy jest włoski alpinista Simone Moro. Podczas spotkania z widzami, zaprezentuje najnowszy film, „Exposed to dreams” (2013), w którym dzieli się swoimi wrażeniami na temat himalaizmu.

Jednym z głównych punktów imprezy będzie Międzynarodowy Konkurs Filmu Górskiego, podczas którego międzynarodowe jury będzie wybierało spośród najlepszych polskich produkcji, pojmujących góry jako szeroko rozumiane środowisko życia człowieka i przyrody.

Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest pamięci Macieja Berbeki oraz Artura Hajzera. Nowością jest też Akademia Górska, czyli warsztaty terenowe pod okiem międzynarodowych przewodników wysokogórskich. Nie zabraknie też zajęć z lawinoznawstwa, poruszania się w terenie lodowcowym oraz nawigacji. Główną nagrodą będzie wejście z przewodnikiem na Gerlach!

Ale to nie wszystkie atrakcje. Jeśli chcecie poznać więcej niezwykłych obliczy Spotkań z Filmem Górskim, koniecznie przyjedźcie do Zakopanego. A po drodze – nie zapomnijcie odwiedzić bukowiańskich term. Nic tak nie relaksuje po całym dniu jak kąpiel w leczniczej wodzie albo wizyta w luksusowym spa!

Kalendarz imprez « »