Przedszkole w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska dorobiła się prywatnego przedszkola, na które mieszkańcy czekali ponad 10 lat! Oficjalny termin otwarcia nie jest jeszcze znany, ale już wiadomo, że będzie ono zlokalizowane na Wierchu Olczańskim. To kolejny argument potwierdzający silny rozwój Bukowiny, która słynie z tego, że jest przyjazna dla turystów w każdym wieku. Teraz, miło zaskoczyła rodziców najmłodszych mieszkańców tego urokliwego miejsca.

Założycielami niepublicznego przedszkola "Hopsasa" są Agnieszka i Wojciech Budzowie z Bukowiny Tatrzańskiej. Kilka lat temu, jako młodzi rodzice, sami odczuli, jak wielkim problemem jest brak przedszkola.

Zapisy trwają od 7 stycznia na Wierchu Olczańskim 9. "Hopsasa" może przyjąć 70 dzieci. Nowoczesny budynek ma 5 sal lekcyjnych i aulę ze sceną, gdzie przedszkolaki będą mogły organizować np. występy dla swoich rodziców. – Zależy nam, żeby rodzice włączali się w życie przedszkola - mówi Agnieszka Budz. Dodaje, że w przedszkolu będą się odbywały m.in. zajęcia z kultury regionu. – Chcemy zachęcić najmłodszych do mówienia gwarą, która coraz bardziej zanika. Nauczyć ich tańca, przybliżyć kulturę naszego regionu, pokazać np., jak maluje się na szkle – wymienia właścicielka. Przedszkole będzie oferowało też szereg dodatkowych zajęć, jak nauka jazdy na nartach czy gry na pianinie.

Kalendarz imprez « »