Pan z Wielkopolski, Władca Tatr - film

Był jednak w naszej historii człowiek nieco inny niż wszyscy. Z natury mnich, z wyglądu i zachowań dziwak, z urodzenia krystaliczny arystokrata, z charakteru rycerz średniowieczny… Bezwzględnie Polak, choć z paszportem francuskim. Człowiek o genialnej intuicji, poświęceniu niemalże poza granice rozsądku.

We współpracy z Fundacją „Zakłady Kórnickie” oraz w ramach projektu operacyjnego „Patriotyzm Jutra” Muzeum Historii Polski, SIDMA – firma zajmująca się realizacją filmową, zrealizowała film dokumentalno-biograficzny o Władysławie Zamoyskim.

Dziwna, trochę ponura, ale niezwykle interesująca, a Wielka Postać, ten Zamoyski...

W imieniu organizatorów podhalańskich obchodów 160 rocznicy urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego zapraszamy na premierowy pokaz filmu "Władysław hrabia Zamoyski – Pan z Wielkopolski – Władca Tatr".

Projekcje odbędą się w zakopiańskim kinie Sokół 26 lutego: o godz. 12 pokaz przedpremierowy dla szkół; o godz. 17 oficjalna zakopiańska premiera.

Zgłoszenia uczestnictwa można przesyłać pod adresem mguzik@tpn.pl, podając liczbę uczestników oraz wybraną godzinę seansu. Wstęp wolny.

Kalendarz imprez « »