Ocalić od zapomnienia

Wiele razy spostrzegamy, że czas płynie zbyt szybko i nieubłaganie. Zabiera ze sobą wiele ze znanego nam, codziennego życia, zostawiając tylko wspomnienia. Tak samo dzieje się z przedmiotami codziennego użytku – przemijają a jeśli nie zdążymy ich ocalić od zapomnienia – możemy później jedynie o niech przeczytać. Dlatego właśnie w Nowej Białej już po raz drugi odbyło się spotkanie „Ocalić od zapomnienia”.

Na wystawie znalazły się przedmioty codziennego użytku, mające przybliżyć odwiedzającym rzeczywistość Spiszu sprzed lat. Spotkanie odbyło się 17 sierpnia przy ulicy Obłazowej w Nowej Białej. Po wystawie oprowadzały Anna Bendyk i Maria Bednarczyk. Kobiety ubrane w tradycyjne spiskie stroje barwnie opowiadały o przedmiotach z dawnych lat i sposobach ich użytkowania.

Oprawę muzyczną spotkania zorganizowała młodzież z Nowej Białej. W ramach spotkania odbyły się także ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży na świeżym powietrzu.

Najciekawszym punktem spotkania była historia maselnicy zaprezentowanej w wersji tradycyjnej, z drewna, oraz nowoczesnej.

Miejmy nadzieję, że przy okazji kolejnego spotkania, które pewnie odbędzie się w przyszłym roku, uczestnicy pozwolą sobie również na chwile relaksu w Bukowinie Tatrzańskiej. W końcu źródła termalne, ich historia i bogactwo to również temat, który warto ocalić od zapomnienia.

Kalendarz imprez « »