BUKOVINA Terma Hotel SPA partnerem jubileuszowego Tour de Pologne

BUKOVINA Terma Hotel SPA po raz kolejny wspiera organizatorów Tour de Pologne. VI etap wyścigu, noszący nazwę królewskiego, rozpocznie i zakończy się na terenie Bukowiny Tatrzańskiej. Kolarze, reprezentujący 23 ekipy z całego świata, będą mieli możliwość poznania uroków zarówno okolicy, jak i kompleksu. Jubileuszowy 70. Tour de Pologne, rozpoczynający się już 27 lipca, to temat konferencji, która odbyła się 17 lipca w BUKOVINA Terma Hotel SPA.

Ekskluzywny kompleks już po raz czwarty został partnerem wydarzenia. VI etap wyścigu, który kolarze rozpoczną 2 sierpnia nosi nazwę BUKOVINA Terma Hotel SPA. Obsługa kompleksu przygotuje specjalne udogodnienia, które pozwolą zawodnikom na odpoczynek przed rywalizacją oraz całkowitą regenerację po całodniowym wyścigu. Szef kuchni opracuje specjalne menu dostosowane do diety kolarzy, które dostarczy im niezbędnej do pokonania trasy energii. Sportowcy będą mogli także odzyskać siły, korzystając z największego w Polsce kompleksu basenów termalnych oraz dedykowanych im zabiegów spa. Wszystkie przeznaczone dla nich pokoje zostaną przygotowane tak, aby zapewnić im komfort i wypoczynek najwyższej jakości. Kolarze pojawią się w hotelu tuż przed V etapem i pozostaną w nim, aż do zakończenia VI etapu wyścigu. Konferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (1)

„Dzięki Tour de Pologne, po raz kolejny władze samorządowe i przedsiębiorcy mają szanse współpracować, tworząc jedną z największych imprez sportowych w Europie. Bardzo mnie cieszy, że BUKOVINA Terma Hotel SPA ponownie jest partnerem tego wydarzenia i może gościć kolarzy z całego świata” – mówi Edward Kuchta, Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, właściciela kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Konferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (2)Największemu kolarskiemu wydarzeniu w kraju, jak zawsze, towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: wszyscy miłośnicy kolarstwa będą mogli zmierzyć się podczas Tour de Pologne Amatorów. W tym roku BUKOVINA Terma Hotel SPA już po raz czwarty towarzyszy zawodnikom w tym wyścigu. Malowniczy, biegnący przez góry szlak oprócz emocji sportowych, dostarczy z pewnością wielu wrażeń związanych z pięknem krajobrazów. Warto przypomnieć, że Tour de Pologne Amatorów i startujący w nim zawodnicy wesprą Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Konferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (3)

„Trzy lata temu, Czesław Lang namówił mnie na udział w Tour de Pologne Amatorów. Przed startem trenowałam na rowerze pożyczonym od Pana Edwarda Kuchty - Członka Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, właściciela kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa. W 2010 roku wsiadłam na rower i po raz pierwszy zmierzyłam się z Tour de Pologne Amatorów. Wtedy sukcesem było dla mnie to, że zmieściłam się w limicie czasu. Od tamtego momentu regularnie startuje w tych zawodach i z roku na rok poprawiam swój rezultat!” - mówi Iwona Guzowska, która już zapowiedziała start w tegorocznej edycji Tour de Pologne Amatorów. „To niesamowita przygoda, którą każdemu polecam”- dodaje wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie.

Konferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (4)Konferencja z udziałem głównego organizatora Tour de Pologne, Dyrektora Generalnego wyścigu – Czesława Langa, przedstawicieli BUKOVINA Hotel Terma SPA odbyła się 17 lipca. Tematem spotkania były VI Królewski Etap tegorocznego Tour de Pologne, stąd na spotkaniu pojawili się przedstawiciele Zarządu Spółki, Gminy Bukowina Tatrzańska, Zakopanego,  Nowego Targu i Poronina.

Konferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (5)

„BUKOVINA Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska to zdecydowanie etap królewski po polskiej stronie 70. Tour de Pologne UCI World Tour. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny jest z nami i wspiera nas BUKOVINA Terma Hotel Spa, miejsce niezwykle przyjazne kolarzom” - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu. „Wymagająca runda biegnie przez całą gminę, na trasie znajduje się aż 10 Premii Górskich Tauron pierwszej kategorii. Pięć z nich to słynny już podjazd pod Gliczarów Górny. Tu zawsze jest efektownie. Na etapie w Gminie Bukowina Tatrzańska kibice mogą nie tylko podziwiać barwny peleton, ale też podjąć wyzwanie i przejechać tę trasę w ramach Tour de Pologne Amatorów” - dodaje Czesław Lang.

Konferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (6)Tegoroczny Tour de Pologne jest wydarzeniem szczególnym z kilku względów. Jubileuszowa edycja po raz pierwszy w historii wystartuje we Włoszech, a w Krakowie trasa „śladami Jana Pawła II” zakończy się na Rynku Głównym.

Dodatkowe informacje: Kompleks BUKOVINA Terma Hotel SPA

Konferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (7)BUKOVINA Terma Hotel SPA to ekskluzywny kompleks w Tatrach, położony w pięknej scenerii polskich gór tuż przy basenach termalnych. Idealne miejsce do całorocznego wypoczynku, w którym każdy znajdzie moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. W nowoczesnym obiekcie znajduje się centrum SPA z kompleksem saun, basenami czy jacuzzi. Rozrywki dostarcza Bukovina Club Bar z przepięknym widokiem, Active Bar ze zdrową żywnością oraz Jazz Club. W hotelowej Karczmie Zbójecki Łygotnik goście mogą spróbować wyjątkowej, tradycyjnej polskiej kuchni to, serwowanej przez najlepszych kucharzy. BUKOVINA Terma Hotel SPA  to również, spełniające najwyższe standardy, europejskie centrum kongresoweKonferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (8)

Więcej informacji na www.bukovina.pl

TOUR DE POLOGNE

Wyścig kolarski Tour de Pologne jest jedną z najbardziej prestiżowych polskich imprez sportowych. Po raz pierwszy rozegrany został we wrześniu 1928 roku, obecnie należy do elitarnego grona UCI World Tour, obok tak znanych imprez jak Tour de France czy Giro d`Italia. Wyścig od samego początku stał się jednym z największych wydarzeń sportowych w Polsce. W tym roku odbędzie się jubileuszowy 70. Tour de Pologne, który wystartuje 27 lipca, po raz pierwszy we Włoszech. Przy okazji wyścigu organizowane są imprezy towarzyszące np. Tour de Pologne Amatorów, który funkcjonuje od 2010 roku oraz Nutella Mini Tour de Pologne – wyścig organizowany dla dzieci.

Konferencja Tour de Pologne w BUKOVINA Terma Hotel SPA fot. A Gladecki (10)

Więcej informacji na www.tourdepologne.pl

 

Kalendarz imprez « »