BUKOVINA Polo Snow Masters - wyniki

Współpraca klubu BUKSZA i hotelu BUKOVINA zaowocowały wspaniałym wydarzeniem! Było to możliwe dzięki gościnie i wsparciu kompleksu hotelowego BUKOVINA Terma Hotel Spa, który udostępnił swój teren i zaplecze dla organizacji turnieju BUKOVINA Polo Snow Masters 2013, w niedzielę, 10 lutego br. Prawdziwymi gwiazdami wydarzenia były Panie Grażyna Szapołowska i Katarzyna Figura, które poprowadziły prezentację drużyn aby potem kibicować z trybun. Była to już szósta odsłona Gry Królów pod Tatrami, ale po raz pierwszy śmietanka europejskiego polo spotkała się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Sześc razy polo

Organizatorem wydarzenia był podwarszwski klub BUKSZA, którego animatorzy – Paweł, Maciej i Marianna Olbrychowie "przywieźli" polo w Tatry już w 2007 roku, organizując wówczas pierwszy turniej w Zakopanem na Równi Krupowej. Po kilku kolejnych imprezach w Zakopanem, impreza trafiła w tym roku do wschodzącej gwiazdy wśród polskich kurortów zimowych – Bukowiny Tatrzańskiej. W siedmioletniej historii polo na śniegu pod Tatrami, dopiero po raz drugi udało się gościć aż cztery drużyny i to w niesłychanie międzynarodowych składach.

Nagrody

W równoległych rozgrywkach o dwa puchary: Bukowiny (ufundowany przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska) i Tatr (ufundowany przez Starostę Powiatu Tatrzańskiego) wzięły udział drużyny CAPITAL PARK, BASTYLIA, VOLKSWAGEN AUTOREMO i BLUE JET, w ktorych zagrali zawodnicy z USA, Anglii, Niemiec, Czech, Francji i Polski. Po trzech dniach zmagań Puchat Bukowiny trafił do drużyny VW AUTOREMO, która w "małym finale" pokonała BASTYLIĘ 10:9. Za najlepszego zawodnika tego meczu została uznana Kinga Nowakowska, a za najlepszego konia meczu nagrodę odebrała Sarka Gill (CZE). W "dużym finale" drużyna CAPITAL PARK pokonała BLUE JET 12:10. Najlepszym zawodnikiem został Nicolas Motz (USA), a nagrodę dla najlepszego konia meczu odebrał dla swojego Gringo Jakub Czekaj. Nagrodę specjalną dla najlepszego konia turnieju polskiej hodowli otrzymała dla swojej klaczy pełenej krwi angielskiej Dominata – Kinga Nowakowska. Fundatorem nagrody był Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów i Jeździectwa, a wręczenia dokonali osobiście poseł Michał Szczerba i senator Aleksander Pociej.

Meczom towarzyszył bogaty program towarzyski. Kilkaset osób zasiadło nie tylko na trybunach ale również bawiło się podczas piątkowego cocktailu i sobotniego Players Party by Veuve Cliquot, a wszystko w prawdziwie alpejskim stylu, znanym z St. Moritz i Cortina d'Ampezzo, gdzie również gra się w polo na śniegu.

Partnerami wydarzenia (oprócz partnerów drużyn) byli: Nespresso, Veuve Cliquot, Boffi, RusińSKI, Koń Polski, House of Tudor.

Podsumowaniem imprezy było powołanie do życia Tatrzańskiego Klubu Polo BUKOVINA, który zajmie się organizacją zimowych i letnich turniejów Polo pod Tatrami, jak również organizacja nauki gry w polo dla młodzieży góralskiej.

Kalendarz imprez « »