BUKOVINA Polo Snow Masters – najbardziej wyrafinowana forma gry królów

Międzynarodowy charakter, wyrafinowane polo na śniegu, oraz wielkie gwiazdy – Szapołowska, Figura, Potocka, i inni. To wszystko czeka na Państwa w luksusowym BUKOVINA Terma Hotel Spa w malowniczej miejscowości u podnóży polskich Tatr. Po raz szósty w polskich Tatrach, ale po raz pierwszy w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się międzynarodowy turniej w Polo na śniegu BUKOVINA Polo Snow Masters 2013.

Gra królów

Polo na śniegu stanowi najbardziej wyrafinowana formę Gry Królów. Od chwili rozegrania pierwszego turnieju w St. Moritz (Szwajcaria) przed 25 laty, kolejne zimowe kurorty podejmowały się organizacji podobnych imprez – w 2007 roku do St. Moritz, Kitzbuhel, Aspen, Megeve, Cortina d'Ampezzo i Bariloche dołączyły polskie Tatry, kiedy to pierwszy w Tatrach turniej polo na śniegu zorganizował w Zakopanem Paweł Olbrych, założyciel pierwszego klubu Polo, który kontynuował swoją przygodę z Zakopanem jeszcze w latach 2009 i 2010. W tym roku Polo Snow Masters znalazło nową lokalizację u stóp Tatr Wysokich, w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wokół gry

Turniej będzie toczył się przez trzy dni (8-10 lutego 2013), ale jego kulminacją będzie niedzielny dzień finałowy – goście będą oglądać zmagania zawodników na stadionie śniegowym przygotowanym u podnóża hotelu. Przez cały czas trwał będzie piknik na śniegu, Goście VIP korzystać będą z VIP POLO LOUNGE w specjalnie przygotowanej na tę okazję Sali Kongresowej, a po meczach Polo, dodatkowej adrenaliny dostarczą wszystkim wyścigi zaprzęgów góralskich – kumoterek, które odbędą się na pobliskim Rusińskim Wierchu.

W sobotę wieczorem sale klubowe Hotelu Bukovina gościć będą PLAYERS PARTY – tradycyjne przyjęcie dla Gości Turnieju, którzy mają okazję pobawić się razem z elitą europejskiego Polo. Podczas dyskotekowej zabawy organizatorzy przewidują dodatkowe atrakcje.

Celebryci

Naturalna jest również obecność i patronat przedstawicieli lokalnej społeczności – Puchary i nagrody ufundują Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski oraz Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk.

Turniej będzie miał wyjątkowo międzynarodową oprawę. W czterech drużynach wystąpią gracze z Anglii, Czech, Francji, Stanów Zjednoczonych , Niemiec i oczywiście z Polski. Kapitanami drużyn (z braku czasu na treningi – nie grającymi) będą znane gwiazdy Show Biznesu, swój udział potwierdziły już między innymi panie Grażyna Szapołowska, Katarzyna Figura i Małgorzata Potocka, z pewnością nie zabraknie innych gwiazd.

Świat wielkiej polityki reprezentować będą poseł Michał Szczerba – przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Jeździectwa i Hodowli Koni, oraz senator Aleksander Pociej. Organizatorzy liczą na niezawodną obecność parlamentarzystów z Podhala.

PROGRAM

Piątek

13.00-16.00 Gry treningowe

16.30-19.30 Wspólne narty

20.00-23.00 Konferencja Prasowa, Captains Cocktail (z osobnym zaproszeniem)

Sobota

10.00-12.30 Wspólne narty

13.00-15.00 Mecze półfinałowe

15.30-20.00 Termy i spa

21.00 Players Party by Veuve Cliquot (za osobnymi zaproszeniami)

Niedziela

11.30 Mecz o Puchar Wójta Bukowiny Tatrzańskiej

12.45 Mecz o Puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego

14.00 Dekoracja

14.30 Wspólna wyprawa na Rusiński Wierch dla obejrzenia wyścigów kumoterek.

11.00-17.00 Piknik Polo

Organizator

Klub Buksza promuje polo, prowadząc szkołę jazdy i gry, organizując zawody i turnieje od 2002 roku. Paweł, Maciej i Marianna Olbrychowie, sami aktywnie grając w polo, organizują wydarzenia związane z Grą Królów na najwyższym poziomie. Liczna i wyrafinowana publiczność co roku kibicuje drużynom, graczom i.. koniom podczas tradycyjnych już letnich zawodów pod patronatem ambasadorów Argentyny (COPA ARGENTINA) i Indii (INDIA POLO CUP). BUKOVINA POLO SNOW MASTERS 2013 to po trzech odsłonach polo na śniegu w Zakopanem, organizowanych przez klub Buksza i rodzinę Olbrychów, czwarta i... nowa przygoda z polo na śniegu w polskich Tatrach. Magazyn KOŃ POLSKI – to od 1967 roku wiodący periodyk hipiczny,który promuje wszelkie formy kultury hipicznej.

Drużyny i Partnerzy

BLUE JET – stroje niebieskie, partnerem drużyny jest BLUE JET Executive Jets – luksusowe samoloty czarterowe dla wymagających ludzi biznesu

BASTYLIA Champagne & Creperie – stroje pomarańczowe, partnerem drużyny jest warszawska restauracja BASTYLIA, współpracująca z marką doskonałego szampana Veuve Cliquot

VOLKSWAGEN AUTOREMO – stroje białe, partnerem drużyny jest wiodąca małopolska grupa dealerska AUTOREMO, oferująca m.in. auta marki VOLKSWAGEN – modele terenowe TOUAREG i AMAROK

CAPITAL PARK – stroje jasnoszare, partnerem drużyny jest wiodąca grupa kapitałowoinwestycyjna CAPITAL PARK

Partnerami wydarzenia są ponadto:

NESPRESSO – luksusowe ekspresy do kawy i marka kawy dla koneserów

BOFFI STUDIO – designerskie meble kuchenne i łazienkowe z Italii

HOUSE OF TUDOR –- dom eksluzywnej miarowej mody męskiej

RUSIŃ-SKI – stacja narciarska w Bukowinie Tatrzańskiej

Kalendarz imprez « »