Atrakcje okolicy - Przełęcze

Znaleziono 12 atrakcji
Przełęcz Zawrat

Przełęcz Zawrat

Zawrat – najsłynniejsza, owiana legendami przełęcz polskich Tatr. Jest częścią szlaku Orlej Perci – niezwykle wymagającej technicznie trasy. Dojście tutaj nie jest dla każdego możliwe. Przełęcz ta stanowi niejako sprawdzian taternickich umiejętności wędrowca. Wejście Szlakiem od Doliny Gąsienicowej należy do najtrudniejszych. Niemniej jednak – była i jest chętnie odwiedzana ze względu na niesamowite walory krajobrazowe.

Szczegóły
Mięguszowiecka Przełęcz Pod Chłopkiem

Mięguszowiecka Przełęcz Pod Chłopkiem

Mięguszowiecka Przełęcz Pod Chłopkiem – znajduje się pomiędzy Pośrednim Mięguszowieckim Szczytem i Czarnym Mięguszowieckim Szczytem. W XIX wieku uznawana była za szlak bardzo trudny, zwany Kłusowniczą Ścieżką. Chodziła tędy tylko taternicka elita.

Szczegóły
Kozia Przełęcz

Kozia Przełęcz

Kozia Przełęcz – należy do szlaku Orlej Perci. Leży między Zamarłą Turnią a Masywem Koziego Wierchu i stanowi połączenie pomiędzy Doliną Gąsienicową a Doliną Pięciu Stawów Polskich.

Szczegóły
Świnicka Przełęcz

Świnicka Przełęcz

Świnicka Przełęcz – bieganie przez nią granicą pomiędzy Polską a Słowacją. Leży w głównej grani Tatr na czerwonym szlaku pomiędzy pośrednią Turnią a Świnicą.

Szczegóły
Wrota Chałubińskiego

Wrota Chałubińskiego

Wrota Chałubińskiego – szlak bez większych trudności, dostępny w zasadzie tylko po polskiej stronie (dawnej prowadził na Słowację). Leży na skraju Liptowych Murów.

Szczegóły
Liliowe

Liliowe

Liliowe – przełęcz stanowiąca umowną granicę pomiędzy Tatrami Wysokimi a Tatrami Zachodnimi. Stanowi znane od dawna przejście na południową stronę Tatr.

Szczegóły
Karb

Karb

Karb – leży między Małym Kościelcem a Kościelcem. W 1902 roku z inicjatywy Towarzystwa Tatrzańskiego powstała tu ścieżka turystyczna na Świnicką Przełęcz, ale po wojnie została zamknięta.

Szczegóły
Sucha Przełęcz

Sucha Przełęcz

Sucha Przełęcz – rozdziela dwa zupełnie różne światy. Leży pomiędzy surowym Kasprowym Wierchem a trawiastym Beskidem. Umożliwia piesze wejście na Kasprowy Wierch.

Szczegóły
Przełęcz pod Kopą Kondracką

Przełęcz pod Kopą Kondracką

Przełęcz pod Kopą Kondracką – miejsce o znaczeniu historycznym. Przebiega tędy granica pomiędzy Słowacją a Polską. Przed pierwszą wojną światową istniał tu kamienny schron, natomiast podczas drugiej wojny światowej przełęcz wykorzystywana  była przez kurierów udających się na Węgry.

Szczegóły
Chuda Przełączka

Chuda Przełączka

Chuda Przełączka – jest niewielką przełęczą w północno-zachodniej grani Ciemniaka. Leży pomiędzy Twardą Kopą a Chudą Turnią. Jest trasą łączącą Dolinę Kościeliską z Doliną Tomanową i dalej z Czerwonymi Wierchami.

Szczegóły
Przełęcz Kondracka

Przełęcz Kondracka

Przełęcz Kondracka – malownicza, obfitująca we wspaniałe widoki przełęcz, leżąca pomiędzy Kopą Kondracką a Giewontem.

Szczegóły
Gaborowa Przełęcz

Gaborowa Przełęcz

Zapraszamy na wycieczkę w miejsce niezwykłe. Gaborowa Przełęcz Wyżnia to miejsce na granicy polskich i słowackich Tatr. Nieduże, porośnięte sit skuciną siodło wygląda malowniczo zwłaszcza o tej porze roku, kiedy ta roślinka zaczyna kwitnąć.

Szczegóły

Filtrowanie

Powiększ mapę »

Lokalizacja:

Kategoria:

Kalendarz imprez « »