Atrakcje okolicy - Jeziora

Znaleziono 6 atrakcji
Morskie Oko

Morskie Oko

Morskie Oko – największe jezioro w Tatrach, znajdujące się u stóp masywu Mięguszowieckich Szczytów w Dolinie Rybiego Potoku. Jego tafla leży 1395 m n.p.m. Ma powierzchnię niemalże 35 ha. Jego głębokość to prawie 52 metry. Wody Morskiego Oka mają zieloną barwę a jego przejrzystość ocenia się na 11-14 metrów.

Szczegóły
Wielki Staw Polski

Wielki Staw Polski

Wielki Staw Polski – najgłębsze i najdłuższe jezioro w polskich Tatrach oraz trzecie pod względem głębokości jezioro w Polsce. Przejrzystość jego wód wynosi ponad 13 metrów i jest ona zdecydowanie większa niż w pozostałych jeziorach. Brzegi stawu porasta kosodrzewina. Jest tu też zwracający uwagę pojedynczy okaz modrzewia kilkumetrowej wysokości.

Szczegóły
Czarny Staw pod Rysami

Czarny Staw pod Rysami

Czarny Staw pod Rysami – nazywany jest także Czarnym Stawem nad Morskim Okiem. Leży w Dolinie Rybiego potoku. Jego nazwa pochodzi o d ciemnego koloru wód, które są zacieniane przez okoliczne szczyty oraz przez występujący w niej gatunek sinicy.

Szczegóły
Czarny Staw Gąsienicowy

Czarny Staw Gąsienicowy

Czarny Staw Gąsienicowy – leży w Tatrach Wysokich i jest czwartym co do głębokości jeziorem tatrzańskim. Góruje nam nim Kościelec. Sam staw jest największym jeziorem Doliny Gąsienicowej. Jego wody mają piękne, szafirowe zabarwienie.

Szczegóły
Czarny Staw Polski

Czarny Staw Polski

Czarny Staw Polski – leży na szlaku wiodącym na Szpiglasową Przełęcz.

Szczegóły
Smreczyński Staw

Smreczyński Staw

Smreczyński Staw – jezioro niezwykłe pod kilkoma względami. Przede wszystkim jako jedyne w Tatrach nie leży w otoczeniu stromych szczytów, ale na leśnej równinie. Jest bardzo płytkie w porównaniu z innymi stawami – jego średnia głębokość to niecałe 2 metry.

Szczegóły

Filtrowanie

Powiększ mapę »

Lokalizacja:

Kategoria:

Kalendarz imprez « »