Atrakcje okolicy - Hale

Znaleziono 7 atrakcji
Hala Jaworzyna pod Furkaską

Hala Jaworzyna pod Furkaską

Hala Jaworzyna – dawna hala pasterska w Tatrach Zachodnich w Dolinie Chochołowskiej.  Ma powierzchnię ponad 85 ha. W XIX i XX wieku wypasali na niej stada mieszkańcy miejscowości Ciche, Czarny Dunajec, Ratułów, Stare Bystre i Witów. 

Szczegóły
Hala Ornak

Hala Ornak

Hala Ornak – leży w dolnej części Doliny Pyszniańskiej. Dawnej należała do górali z Cichego. W przeszłości była intensywnie wypasana. Nazwa hali pochodzi od słowa orzeł.

Szczegóły
Hala Tomanowa

Hala Tomanowa

Hala Tomanowa – znajduje się w Tatrach Zachodnich w górnej części Doliny Tomanowej. Dawniej sąsiadowała z Halą Smreczyny i obejmowała górną część Wąwozu Kraków. W jej skład wchodziła Wyżnia i Niżnia Polana Tomanowa.

Szczegóły
Hala Miętusia

Hala Miętusia

Hala Miętusia – w przeszłości wypasana. Leży częściowo w Dolinie Miętusiej a częściowo w Dolinie Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich. W latach 60. XX wieku wypasano na niej łącznie 430 owiec.

Szczegóły
Hala Mała Łąka

Hala Mała Łąka

Hala Mała Łąka – nazwana tak zapewne przekornie, gdyż tereny do wypasu owiec należy w niej niegdyś do największych a Tatrach. W XIX wieku była tak silnie eksploatowana, że dawała wrażenie istnienia małej osady górskiej.

Szczegóły
Hala Kondratowa

Hala Kondratowa

Hala Kondratowa – położona w Dolinie Kondratowej w Tatrach Zachodnich. Jej płaskie dno było niegdyś stawem morenowym. Z hali tej korzystali niegdyś mieszkańcy Białego Dunajca, Pieniążkowic, czy też Poronina a nawet Szaflar i Zakopanego. W okresie międzywojennym kwitło tu narciarstwo.

Szczegóły
Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa – dziś jest to potoczna nazwa północnej części Doliny Gąsienicowej. To tutaj stoi popularne schronisko Murowaniec a także szałasy, strażnicówka TPN „Gawra”, baza taterników „Betlejemka” oraz kilka innych obiektów, które oferują nocleg w przypadku braku miejsc w schronisku.

Szczegóły

Filtrowanie

Powiększ mapę »

Lokalizacja:

Kategoria:

Kalendarz imprez « »