Atrakcje okolicy - Doliny

Znaleziono 7 atrakcji
Dolina Pięciu Stawów Polskich – najpiękniejsza tatrzańska dolina

Dolina Pięciu Stawów Polskich – najpiękniejsza tatrzańska dolina

Taki tam spokój… Na gór zbocza światła się zlewa mgła przezrocza na senną zieleń gór (…) K. Przerwa-Tetmajer, Widok ze Świnicy do Doliny Wierchcichej. Nie sposób nie zakochać się w majestatycznym pięknie Tatr. Skaliste szczyty, ukwiecone hale i liczne szlaki naprawdę wzruszają i mają w sobie coś niesamowicie pięknego. Tatrzańskie doliny różnią się stopniem trudności dojścia do nich. Najłatwiej jest oczywiście dostać się do Chochołowskiej i Kościeliskiej. Dziś jednak kilka słów o dolinie, która jest najpiękniejszą nagrodą za trudy pokonanej drogi – o Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Szczegóły
Dolina Roztoki

Dolina Roztoki

Stanowi dolną część najbardziej znanej polskiej doliny w Tatrach – Doliny Pięciu Stawów Polskich. Leży między dwoma szczytami – Opalonym i Wołoszynem.

Szczegóły
Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska

Od XVI wieku była terenem największego na Podhalu wypasu owiec. Stało tu mnóstwo szałasów, bacówek i innych budynków gospodarczych, charakterystycznych dla terenów górskich. Mieszkańcy zajmowali się górnictwem i hutnictwem.

Szczegóły
Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Także w tej dolinie, podobnie jak w Chochołowskiej, kwitło dawnej górnictwo i hutnictwo. Na jednym z jej krańców znajduje się znany szczyt Ornak z przepiękną halą widokową. Nazwa doliny pochodzi od kościółka dla robotników.

Szczegóły
Dolina Małej Łąki

Dolina Małej Łąki

Leży między Doliną Bystrej i Kościeliską. Ma długość około 5 km. W górnej części Doliny Małej Łąki znajduje się Jaskinia Wielka Śnieżna – najbardziej znana polska grota.

Szczegóły
Dolina Małego Szerokiego

Dolina Małego Szerokiego

Dolina Małego Szerokiego to malowniczo położona część Doliny Kondratowej. Od południa ogranicza ją Giewont, od północy – grzęda Kopy Kondrackiej. Górna część doliny opiera się o Kondracką Przełęcz, zaś jej dół – o Polanę Kondratową.

Szczegóły
Dolina Waksmudzka

Dolina Waksmudzka

Dolina Waksmudzka to jedno z najmniej uczęszczanych i zarazem najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach. Malownicze widoki, cisza i spokój oraz majestatyczne szczyty pozwalają odpocząć od zgiełku bardziej zatłoczonych szlaków turystycznych. Zapraszamy na wycieczkę!

Szczegóły

Filtrowanie

Powiększ mapę »

Lokalizacja:

Kategoria:

Kalendarz imprez « »