Muzeum Misia na Krupówkach w Zakopanem

Muzeum Misia na Krupówkach w Zakopanem

Jednym z symboli Zakopanego był niegdyś biały miś pozujący na Krupówkach do zdjęć. Sfotografowanie się z nim należało do takich obowiązków turystycznego pobytu pod Tatrami, jak zakup ciupagi, zjedzenie oscypka i wyjechanie kolejką linową na Kasprowy Wierch. Niestety, w związku z redukcją przez nowe władze liczby ulicznych artystów na Krupówkach, zniknął również biały miś. Może jego brak zrekompensuje Muzeum Misiów?

Światowo

Muzea Misiów, czyli Teddy Bears Museum, istnieją już w wielu państwach na świecie, takich jak Anglia, Niemcy, czy Korea Południowa. Teraz takie muzeum mamy również w Polsce. Na Krupówkach powstało pierwsze w naszym kraju Muzeum Misiów - wyjątkowa atrakcja zarówno dla tych najmłodszych, jak i najstarszych turystów, odwiedzających Podhale.

Tu się schował biały miś

Na ekspozycjach muzealnych będzie można obejrzeć m.in. wystawę Misiów Kolekcjonerskich, wykonujących różne zawody , a także porcelanę i ceramikę z ich wizerunkami. Kolejną atrakcją będzie koncert ruchomych misiów oraz naturalnych rozmiarów Góralska Rodzina Misiów, z którą będzie sobie można zrobić pamiątkowe zdjęcie. W Muzeum dowiemy się również kiedy powstały pierwsze misie , w jaki sposób były produkowane i jak ewoluowały na przestrzeni lat.

Godziny otwarcia

Muzeum Misiów czynne jest codziennie od godziny 10 do 19. Bilety wstępu kosztują 10 pln (ulgowy 8 pln). Muzeum przewidziało specjalne promocje dla grup szkolnych.

 
Pokaz cala mape »

ul. Kościuszki 8,

Zakopane


Kalendarz imprez « »