Kolejka Linowa na Kasprowy Wierch

Kolejka Linowa na Kasprowy Wierch

Jeśli jesteś miłośnikiem pizzy i pięknych krajobrazów, nie musisz pakować do plecaka substytutów tego włoskiego specjału. Pyszną, prawdziwą pizzę kupisz w restauracji na samym szczycie najpopularniejszej góry w Polsce, na Kasprowym Wierchu – 1987 m n. p. m.! Na górę wjedziesz kolejką linową, która zaoszczędzi Tobie kilku godzin podejścia. Zyskasz czas na kontemplację panoramy oraz na... obiad!

Kasprowy

Kasprowy Wierch jest najchętniej odwiedzaną przez turystów polską górą. Dodatkowo, stanowi on jedyny w kraju ośrodek narciarski o charakterze alpejskim, a zarazem świetny punkt wypadowy dla wycieczek pieszych. W związku z tym, że na Kasprowy dotrzeć można kolejką linową, znacznie poszerza to krąg zainteresowanych górą turystów. A co więcej... można tu także zjeść pizzę.

Kolejka

Kolej linowa na Kasprowy Wierch kursuje od 72 lat. Kilka lat temu przeszła ona gruntowną modernizację. Pozwoliło to zwiększyć jej przepustowość i skrócić czas podróży do zaledwie 12 minut. Dolna stacja kolei linowej znajduje się w Kuźnicach. Po dojechaniu do stacji pośredniej w Myślenickich Turniach, należy przesiąść się do drugiego wagonika, który przewiezie nas do budynku stacji górnej. A na samym szczycie, po pokonaniu różnicy niemal 1000 m wysokości, można w końcu zjeść pizzę!

Pizza

Pierwsza współczesna pizza – przypominająca nam danie, jakie znamy – powstała w 1889 roku w Neapolu. Tamtejszy piekarz, niejaki Raffaele Esposito, przygotował ją z pomidorów, sera mozarella i bazylii, czyli składników reprezentujących narodowe barwy Włoch. Nazwano ją margherita i do dziś jest to nazwa najpopularniejszej i najprostszej wersji pizzy. Oczywiście, skosztujesz jej również na Kasprowym!

Kalendarz imprez « »