Hala Gąsienicowa-Kasprowy Wierch

Hala Gąsienicowa-Kasprowy Wierch

Ten, na równi z Giewontem, symboliczny szczyt Tatr to jeden z najczęstszych obiektów wycieczek. Choć najłatwiej odstać tu swoje i wjechać na szczyt kolejką, to warto czasem wybrać inny szlak i pokusić się o pieszą wycieczkę.

Zaczynamy żółtym szlakiem przy schronisku Murowaniec. Udajemy się na południowy zachód. Po kilku chwilach przecinamy szlak niebieski, który prowadzi nad Czarny Staw Gąsienicowy. Droga wiedzie cały czas wzdłuż strumienia. W ciągu niecałej pół godziny docieramy do dolnej stacji wyciągu na Kasprowy, czyli do zboczy Beskidu. Tutaj możemy jeszcze zmienić zdanie i pokusić się o wyprawę zielonym szlakiem na Przełęcz Liliowe lub czarnym na Świnicką Przełęcz.

Na Kasprowy dojdziemy po kamiennych schodach, których pokonanie będzie wymagało górskiego obuwia. Odsłonięty teren sprzyja powstawaniu mgieł i silnym wiatrom. Po 30 minutach wspinaczki stajemy na szczycie.

I tak oto – wciągu zaledwie 1h 20 min znajdujemy się na wysokości 1985 metrów. Widoki, które się stąd roztaczają są naprawdę bezcenne.

Kalendarz imprez « »