Baseny Termalne w Bukowinie Tatrzańskiej

Baseny Termalne w Bukowinie Tatrzańskiej

Spośród wielu wodnych parków rozrywki w Europie, tylko jeden polski aquapark dorównuje wielkością i nowoczesnością największym z nich. Co więcej, zamiast zwykłej, chlorowanej wody, oferuje on mineralną wodę geotermalną, o właściwościach uzdrawiających, stanowiąc jednocześnie największe w Polsce termy! Spotkasz się tutaj także z regionalną egzotyką - zarówno wystrój obiektu jak i nazewnictwo atrakcji nawiązuje do ludowej gwary. Na miejscu - w Termach BUKOVINA - czekają na ciebie także dodatkowe atrakcje, takie jak luksusowe spa, oraz komfortowy, czterogwiazdkowy hotel BUKOVINA. A wszystko to idealnie wpasowane jest w piękną, górską scenerię.

Esencja parku rozrywki

Wybierając park rozrywki, w pierwszej kolejności kierujemy się przede wszystkim liczbą i jakością atrakcji, które oferują. W Bukovina Terma znajdziesz ich bez liku. Terma składa się z 20 basenów, w tym z basenu pływackiego, basenów rekreacyjnych oraz bezpiecznej strefy brodzików dla najmłodszych. Znajdziesz tu także kolorowe zjeżdżalnie, wanny z hydromasażem i jacuzzi. Do dyspozycji gości pozostaje także kompleks najróżniejszych saun: fińskich, parowych i zapachowych.

Uzdrowisko

W odróżnieniu od wielu europejskich aquaparków, Terma Bukovina to także ośrodek uzdrowiskowy. Oprócz usytuowania wśród nieskażonej przyrody Tatr, i unikatowego mikroklimatu, godna uwagi jest tutaj woda, wykorzystywana w termach. Pochodzi ona z lokalnego odwiertu, reprezentując typ siarczanowo-chlorkowo-wapniwo-sodowy. Ze względu na specyficzną mineralizację, unikalny skład mikroelementów i pierwiastków, niski charakter zasadowy oraz leczniczą twardość jest doskonałym środkiem leczniczym i rehabilitacyjnym. Ważne dla zdrowia zawarte w wodzie składniki to: sód (Na), wapń (Ca), chlor (Cl), potas (K), siarka (S), magnez (Mg) oraz chrom (Cr).

Folklorystyczna egzotyka

W Termie Bukovina, nazwy wszystkich kąpielisk brzmią swojsko: bonior basisty, niebiesko dolina, ceperska płań, jaskinia nad Porońcem czy bulgotnik. Tylko tutaj, masz możliwość skorzystania z kąpieli w tradycyjnych, góralskich beczkach, otaczając się jednoczesnie luksusem.

Kalendarz imprez « »