Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa

Za chwilę rusza sezon narciarski w Zakopanem. Czas więc napisać co nieco o najbardziej uczęszczanych wyciągach i trasach narciarskich. Bez wątpienia można do nich zaliczyć ten na Polanie Szymoszkowej.

Za co kochają Szymoszkową narciarze? Przede wszystkim za przepiękne widoki z panoramą Giewontu na czele. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne są dwie trasy Duża kolej sześcioosobowa wiedzie na szczyt Gubałówki i zdecydowanie bardziej nadaje się dla zaawansowanych wielbicieli białego szaleństwa. Przy górnej stacji można odpocząć i wypić ciepła herbatę lub coś mocniejszego (choć pamiętajmy, że jazda na nartach pod wpływem alkoholu jest karalna). Mniejsza kolejka idealnie nadaje się dla tych, którzy narty lub deskę mają pierwszy raz na nogach. Twórcy Szymoszkowej nie zapomnieli także o najmłodszych. Przy dolnej stacji kolejki dzieci mogą znaleźć specjalną taśmę do nauki jazdy, a także skorzystać z pomocy instruktora.

Więcej danych technicznych o trasach zjazdowych na Szymoszkowej można znaleźć na stronie http://szymoszkowa.pl/koleje-linowe/ . A po trudach nauki i białym szaleństwie warto wybrać się na relaks do bukowiańskich Term. Ciepła woda termalna doskonale zregeneruje obolałe mięśnie.

Pokaz cala mape »

ul. Polana Szymoszkowa 2, Zakopane