Z tradycją i dla tradycji - Fundacja BUKOVINA

Z tradycją i dla tradycji - Fundacja BUKOVINA

Różnorodność kultury Podhala oraz żywy folklor, który przyciąga turystów poszukujących prawdziwości, oryginalności a także bliskości z imponującą naturą, stały się impulsem do powstania fundacji, która cały ten potencjał regionu eksponuje i chroni. Co więcej, Fundacja BUKOVINA, zbudowana na solidnych fundamentach Bukowińskiego Towarzystwa Geotermalnego, wspiera także inicjatywy charytatywne, kontynuując tym samym swoje dotychczasowe działania.

W doborowym towarzystwie

Fundacja BUKOVINA powstała w celu promocji podhalańskich tradycji, sportu, turystyki, wspierania inicjatyw lokalnych oraz popularyzowania kultury. Jej fundatorem jest Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne, właściciel kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa. Towarzystwo, od chwili powstania, intensywnie wspiera wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych, a także występuje w roli mecenasa sztuki i kultury regionu Podhala.

Od dawna wspieramy projekty związane z profilem naszej działalności. Szczególnie przedsięwzięcia sportowe, związane z promocją zdrowia i turystyki, a tak te, których celem jest pomoc najbardziej potrzebującym – twierdzi Edward Kuchta, Członek Zarządu Fundacji BUKOVINA. – Dzięki powstaniu fundacji będziemy mogli poszerzyć naszą działalność, zwiększyć wsparcie dla inicjatyw, które już współtworzymy, a także zaangażować się w nowe projekty.

Start

W ubiegły weekend fundacja uroczyście rozpoczęła swoją działalność, włączając się – jako partner wydarzenia - w organizację spotkania bożonarodzeniowego i ustawienia choinki pod Oknem Papieskim w Krakowie. Po raz kolejny na Franciszkańskiej 3 w Krakowie ustawione zostało świąteczne drzewo choinkowe. Uroczystego zapalenia lampek dokonał Kardynał Stanisław Dziwisz w towarzystwie Małopolan.

Kto

W Zarządzie Fundacji znaleźli się Edward Kuchta i Anna Galica, natomiast w jej Radzie zasiedli Józef Chowaniec, Józef Głodziak, Piotr Kuchta oraz Józef Bafia. Statut powołujący organizację podpisany został 30 listopada 2012 roku, a fundacja podjęła już swoje pierwsze działania.

Kategoria: W regionalnym stylu

Kalendarz imprez « »