Wózek w góry, cz. 2

Twojego kilkulatka rozpiera energia? Jeśli wybierasz się właśnie w góry – to świetnie. Zamiast spędzać cały dzień w termach, pokaż mu kawałek świata.

Nie zapomnij jednak, że 3-4 latek nie będzie w stanie przejść bardzo długiej trasy. Jeśli więc wybierasz się w dalszą wędrówkę – postaw na odpowiedni wózek spacerowy. Oto przegląd kilku wybranych modeli.

Kupując wózek spacerowy należy kierować się nieco innymi parametrami niż w przypadku gondoli. Warto więc sprawdzić, czy ma on możliwość opuszczenia siedzenia oraz czy jest dostatecznie lekki, by nie zmęczyło nas samo pchanie stelażu na kółkach. Dobrze też, by miał ochronną barierkę i pasy bezpieczeństwa, która zapobiegną wypadnięciu ruchliwego malucha ze środka.

Dla osób szukających przejściowego wózka pomiędzy gondolą a spacerówką na górskie wyprawy sprawdzi się Dorjan Danny Prestige. Na pewno nie wejdziemy z nim na wyższe szczyty, ale dzięki solidnemu stelażowi na pompowanych kołach miło spędzimy dzień, spacerując dolinami. Dwustopniowa amortyzacja tylnych kół zadba o komfort jazdy malucha a funkcja kołyski sprawdzi się na postoju, gdy dziecko zapragnie zasnąć.

Phil&Teds Vibe posiada 3 pompowane i zdejmowane koła, wyposażone dodatkowo w błotniki. Przednie jest skrętne i ma możliwość blokady do jazdy na wprost. Inteligentnie zaprojektowana rączka z hamulcem pozwala na regulację w zależności od wzrostu rodziców. Dodatkowa blokada zapobiega samodzielnemu, przypadkowemu złożeniu się wózka.

X-Lander-XA na dużych pompowanych kołach powinien podołać wycieczkom po bardziej wyboistych drogach. Dodatkowa budka i ciepły ochraniacz nóżek sprawdzą się w razie załamania pogody.

Na koniec coś dla tych, którzy są aktywnymi sportowcami – wózek Schwinn Free Runner LT. To prawdziwe cacko na 3 kółkach, do złożenia jedną ręką. Posiada naprawdę duże, pompowane koła na łożyskach, które sprawdzają się w najtrudniejszym terenie. Stabilny, wytrzymały i niewywrotny model ma odpowiedni zaprojektowany środek ciężkości.

Dodatkowo – wózek wyposażono w elektroniczne udogodnienia, takie jak możliwość podłączenia MP3 i MP4, pomiar czasu i ręczny hamulec. Podstawka na przekąski i zabawki dla dzieci sprawdzi się na dłuższych trasach. Wózek waży jedyne 11 kg a przy tym wytrzymuje ciężar do 35 kilogramów!

A jakie wózki Wy posiadacie?

Kategoria: Atrakcje dla rodzin

Kalendarz imprez « »