Wózek w góry, cz. 1.

Wybieracie się w góry z naprawdę małym dzieckiem? Nie obędzie się bez wózka! I to głębszego. Sprawdźcie, w czym możecie wybierać.

Zwykła spacerówka może się jednak nie sprawdzić dalej niż na asfaltowej trasie do Morskiego Oka. Jeśli myślicie o wyprawach do dolinek lub pokonywaniu wąwozów – niezbędny okaże się porządny wózek turystyczny. Powinien mieć oczywiście duże gumowe koła, które bez trudu poradzą sobie z kamieniami i wybojami. Przy tym – musi mieć odpowiednie zawieszenie, które oszczędzi podróżującemu nim dziecku odczuwania każdej, nawet najmniejszej nierówności.

Przeszukaliśmy sieć, by zaproponować Wam kilka wartych uwagi modeli. Przede wszystkim bardzo wygodne dla prowadzącego wózek są te modele, które zamiast klasycznych 4 kółek posiadają 3. Jest to też istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. 3 kółka stanowią konstrukcję mniej wywrotną niż 4.

Zacznijmy od wózków głęboko-spacerowych, czyli tych, w których z powodzeniem możemy wybrać się na górską wyprawę z niemowlakiem. Model Perfect posiada 3, pompowane koła z przednim obrotowym. W jego wyposażeniu znajdziemy także osłonę na nóżki do gondoli i moskitierę, co z pewnością przyda się podczas pokonywania części szlaków skrytych w lasach. Najważniejszą są jednak 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, pozwalające na wyeliminowanie ryzyka wypadnięcia z wózka. W górach przyda się również folia przeciwdeszczowa. Na uwagę zasługuje też jego waga – tylko 14 kilogramów.

Sky to kolejny, model, jaki doskonale powinien poradzić sobie z nierównościami terenu. 3 duże, pompowane koła na lekkim, aluminiowym stelażu i amortyzacja tylnych kół pozwolą na komfortowe spacery. Regulowana wysokość rączki sprawdzi się w przypadku zmiany rodziców za kierownicą a folia deszczowa, znajdująca się na wyposażeniu nie zakłóci wyprawy w mżawce.

Slalom Pro Reverse daje niezapomniany komfort jazdy dzięki regulowanemu zawieszeniu tylnych kół. Niewielkie wymiary po złożeniu gwarantują szybki i łatwy transport w samochodzie, kiedy chcemy podjechać na początek szlaku. Osłonka przeciwwiatrowa sprawdzi się w chłodniejszy dzień a okienko z tyłu budki pozwoli kontrolować zachowanie maluszka. Plus za 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Maxi Cosy to wprost idealna propozycja na każdą górska wycieczkę. Zacznijmy od 3 dużych, pompowanych kół. Przednie jest dodatkowo skrętne, ale posiada możliwość blokady. Cały dół stelażu wypełnia naprawdę duży kosz, w którym można wieźć torbę z wyposażeniem maluszka. Moskitiera i folia przeciwdeszczowa stanowią idealne uzupełnienie tego modelu.

Wartym polecenia modelem jest także Cobra. To kolejny, 3-kołowy wózek na dużych, tym razem piankowych kołach, w którym maluszek z przyjemnością spędzi kilka godzin. Dodatkowo – model wyposażony jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

To przegląd zaledwie kilku modeli wózków, jakie możecie wybrać, by podróżować z maluszkiem po górach. Pośród wielu ciekawych wypraw warto jednak znaleźć chwilę czasu na odpoczynek. Jeśli szukacie w okolicach Tatr hotelu przyjaznego dzieciom a o tego chcecie zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie – wybierzcie BUKOVINA Hotel Terma & Spa.

Kategoria: Atrakcje dla rodzin

Kalendarz imprez « »