W czym transportować wodę?

W czym transportować wodę?

O tym, że woda w górach jest niezbędnym do przeżycia elementem pialiśmy już nie raz. Większość osób jest przyzwyczajona do transportowania jej w plastikowych butelkach, co jest dobrym rozwiązaniem na krótkie, jednodniowe wyprawy.

Jeśli jednak zależy nam na sprzęcie, który potowarzyszy nam przez kilka dni, i w który będzie można zabrać wodę, przez wiele dni zachowującą świeżość – lepiej zaopatrzyć się w bukłak lub aluminiowy bidon. Bukłaki są o tyle wygodne, że można w nich zmieścić naprawdę duże ilości wody. Posiadają też specjalną rurkę, przez którą można pić, bez zdejmowania plecaka i szukania butelki.

Inną opcją są wspomniane już metalowe bidony, które nie chłoną zapachów a dodatkowo można je przymocować do karabińczyka, co pozwala zaoszczędzić miejsce w plecaku. Można też pokusić się o pojemniki na wodę z żelowym systemem chłodzenia, które pozwolą zachować odpowiednią temperaturę wody w nawet najbardziej upalny dzień.

A jeśli już przy wodzie jesteśmy – koniecznie sprawdźcie właściwości wód termalnych w basenach bukowiańskich – na pewno będziecie zachwyceni ich zdrowotnymi właściwościami.

Kalendarz imprez « »