Tegoroczne wakacje w statystykach akcji TOPR

Tegoroczne wakacje w statystykach akcji TOPR

Tegoroczne wakacje w Tatrach były nie tylko doskonałym czasem wypoczynku dla setek tysięcy turystów. Były również czasem wytężonej pracy dla służb ratowniczych, wśród których najbardziej zajęci byli oczywiście pracownicy TOPR.

Statystyki mówią same za siebie: okres lipca i sierpnia przyniósł niemal 150 wypadków, w których uratowano 172 osoby.  Przy tym zorganizowano aż 44 wieloosobowe wyprawy ratunkowe i niemalże 100 akcji. W ponad połowie z nich uczestniczył śmigłowiec. Niestety – nie obyło się również bez tragicznie zakończonych akcji. W lecie zginęło 5 osób, w tym jedna śmiercią samobójczą, dwie – upadkiem z wysokości, jedna – zawałem serca i jedna – chorobą.

Choć deszczowa, momentami, pogoda zachęcała raczej do wypoczynku w termach, niż wędrówek po górach, to turyści i tak nie opuszczali szlaków. Miejmy nadzieję, że obecny sezon jesienny a także zimowy obejdzie się bez ofiar śmiertelnych a turyści skorzystają także z bardziej bezpiecznych miejsc rozrywki, np. z Term w Bukowinie Tatrzańskiej.

Kategoria: Aktualności

Kalendarz imprez « »