Tatrzańskich szlaków czar

Tatrzańskich szlaków czar

W Tatry nie przyjeżdża się dla siedzenia w jednym miejscu. Nawet ci, którzy są tu po raz pierwszy i nie mają wielkiego doświadczenia w wędrowaniu jak urzeczeni szukają kolejnych okazji do wycieczek.

Jest kilka sposobów zaplanowania trasy. Można skorzystać z gotowych propozycji i posiłkując się jedynie oznaczeniami szlaku (choć w górach nigdy nie zaszkodzi mieć ze sobą również mapę) podążać wcześniej zaplanowaną drogą. Można również (to opcja zwłaszcza dla tych, którzy nieco już Tatr liznęli) usiąść najpierw z mapą i według własnej fantazji ułożyć dłuższą lub krótszą wycieczkę  w dowolne miejsce, do którego prowadzą szlaki.

Drugi wariant jest o tyle dobry, że pozwala na dostosowanie trasy do swoich umiejętności, możliwości i chęci. Ponadto taka praktyka pomaga wykształcić w nas zmysł orientacji i obserwacji terenu, który może okazać się bardzo ważnym czynnikiem ratującym nas z ewentualnej opresji. Dodatkowo – możemy ominąć te miejsca, które już znamy i na które w zasadzie szkoda nam czasu. Pozwala też przewidzieć czas wycieczki i zaplanować przystanki na odpoczynek (polecamy Termy w Bukowinie!).

W sekcji Trasy piesze proponujemy różne warianty ciekawych wycieczek w niższe i wyższe partie Tatr. Jesteśmy pewni, że warto przetestować każdą z nich (biorąc pod uwagę oczywiście swoje możliwości).

Kalendarz imprez « »