Tatry nocą dla dzikiej przyrody

Tatry nocą dla dzikiej przyrody

Tatry są pięknymi i wartymi odwiedzenia górami. Tutaj także spotkamy wiele atrakcji, niedostępnych w innych regionach Polski, takich jak baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej. Co jednak piękne i unikatowe – powinno być chronione.

O tym, że większość polskich Tatr znajduje się na terenie parku narodowego – nikomu nie trzeba przypominać. Niby każdy wie, że nie wolno schodzić ze szlaków, płoszyć zwierząt, śmiecić… A o tym, że nie wolno podróżować szlakami po nocy? No cóż – o tym turyści już zapominają.

W góry najlepiej jest wychodzić jak najwcześniej – nawet ze świtem. Niesie to za sobą wiele korzyści – mamy dużo czasu na wędrówkę i podziwianie przyrody, nie musimy się obawiać, że zabraknie nam czasu na wycieczkę a także unikniemy popołudniowych burz latem. Zaletą wczesnego wychodzenia na szlak jest również to, że skończymy wyprawę przed nastaniem zmierzchu – przynajmniej teoretycznie.

Za pokonywanie szlaków nocą można zostać ukaranym mandatem w wysokości nawet 500 zł. Nie warto ryzykować opróżnienia portfela. W naszym interesie jest także dbanie o przyrodę. Tatry nocą powinny być puste. Sztuczne światło płoszy zwierzęta i zakłóca naturalny rytm życia dzikiej przyrody. Lepiej zatem wyruszyć na szlak ze świtem a wieczór spędzić na Krupówkach lub w basenach termalnych.

Kalendarz imprez « »