Ścieżka przyrodnicza w Dolinie Białego

Ścieżka przyrodnicza w Dolinie Białego

W Dolinie Białego jest już nowa ścieżka przyrodnicza. To z niewątpliwie wspaniała wiadomość nie tylko dla tych, którzy kochają Tatry, ale też dla wszystkich, którzy jeszcze tam nie byli i pragną wybrać się w przyszłości w najbliższe góry Polski.

Na 11. Przystankach turyści mogą dowiedzieć się m.in. o morzu, które kiedyś w tym miejscu istniało. Na turystów czekają specjalnie na tę okazję wydane przewodniki, dzięki którym mogą sami dowiedzieć się o wielu przyrodniczych ciekawostkach (książki do nabycia we wszystkich punktach TPN). Każdy punkt to także zadanie dla odwiedzających – krzyżówka, rebus lub inne wyzwanie. Ścieżka nosi imię Stefana Sokołowskiego – leśnika, który jako jeden z pierwszych postulował ochronę Tatr.

Dolina Białego to miejsce wyjątkowe ze względu na specyficzny klimat. Następuje tu zjawisko, określane mianem fenomenu Sarniej Skały, objawiające się obniżeniem poszczególnych pięter roślinności o około 150 metrów.

Wszystkim zwiedzającym ścieżkę przypominamy również o innym ciekawym elemencie tatrzańskiej fauny i flory – o wodach termalnych. Jeśli jesteście ciekawi ich działania – możecie sprawdzić je na własnej skórze, kąpiąc się w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Kategoria: Fauna i flora

Kalendarz imprez « »