Sauna dla każdego

Sauna dla każdego

Z sauny warto korzytsać o każdej porze roku. Przebywanie w tym pomiesdzczeniu wzmacnia odporność i hartuje organizm. Jakie jeszcze właściwości ma sauna?

Podczerwień i nadfiolet

Większość energii wytwarzanej przez słońce to właśnie promieniowanie podczerwone. W przeciwieństwie jednak do nadfioletu, podczerwień nie powoduje niekorzystnych zmian w organizmie człowieka. Promienie podczerwone są całkowicie bezpieczne zarówno dla dzieci, osób starszych jak i wszystkich tych, którzy mają problemy z układem krążenia. Dzięki alternatywie dla sauny tradycyjnej – saunie z podczerwienią – niemal każdy może korzystać z dobrodziejstw tego skandynawskiego wynalazku.

Akumulatory naładowane

Wraz z potem usuwane są z organizmu toksyny, poprawia się krążenie krwi, złuszczane są martwe komórki, dzięki czemu nasza skóra staje się jędrna i gładka. Sesje w saunie z podczerwienią powodują jednak nie tylko ogrzanie organizmu, uodpornienie na infekcję, dodanie sił witalnych i poprawę samopoczucia, ale o wiele więcej pozytywnych zmian.

Ciepło-zimno

Wartym podkreślenia są przemiany metaboliczne – sauna z podczerwienią ma działanie wyszczuplające i antycellulitowe, które można porównać do efektów solidnych ćwiczeń fizycznych. Podczas jednego seansu można stracić od 900 do 2400 kalorii! Co więcej, 20% ubytku masy po zabiegu stanowi tłuszcz, a pozostałe 80% – woda, podczas gdy w saunie tradycyjnej tracimy tylko wodę. Sauna z podczerwienią pomaga także zmniejszyć wszelkiego rodzaju bóle. Oczywiście, po relaksie w saunie obowiązkowo należy skorzystać z chłodnej kąpieli lub prysznica, co dodatkowo wzmacnia organizm.

Kategoria: Hotele SPA

Kalendarz imprez « »