Pod szczytami a jednak w górach – propozycje dla rodzin z dziećmi

Pod szczytami a jednak w górach – propozycje dla rodzin z dziećmi

Wiadomym jest, że będąc z dzieckiem Tatrach nie da się cały czas chodzić nawet najpiękniejszymi szlakami. Z maluchami jest tak, że kiedy już się wyszaleją, zmęczą i znudzą, to żadna siła nie jest w stanie zmusić ich do dalszego wędrowania. Co zrobić z małym maruderem, by nie musieć opuszczać tatrzańskich zakątków?

Doliny

Jest wiele możliwości. Jeśli maluch jest zainteresowany podziwianiem piękna przyrody – można pokusić się o mniej męcząca wędrówkę i zejść np. do jednej z dolin. Wówczas mamy możliwość zawrócenia o dowolnej porze, nie narażając nikogo na przestoje na szlaku. I tutaj zdecydowanie polecamy Chochołowską, Kościeliską, czy też Dolinę Rybiego Potoku, wiodącą nad Morskie Oko.

W wodzie

Ale są też inne atrakcje, np. wodne. Należą do nich z pewnością Termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Można tu dojechać samochodem i spędzić nawet cały dzień. Wspaniałe atrakcje pozwolą najmłodszym na nieskrępowaną zabawę a dorosłym na wodny relaks. Dodatkową zaletą są lecznicze właściwości wód termalnych i to, że nawet podczas trzaskających mrozów można się tutaj porządnie wygrzać.

Konno

W Kościelisku czeka na całe rodziny urocza stadnina koni Konsul. Wykwalifikowana kadra instruktorów, bliski kontakt z przyrodą i niezapomniane widoki z pewnością przypadną do gustu mniejszym i większym turystom.

Pontony

Zakopane co roku zaskakuje nowymi atrakcjami. Tym razem polecamy pierwszą w Polsce zjeżdżalnię pontonową. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Specjalne wykonanie pontonów i ciek wodny zwiększają ślizg a kręcące się dookoła siebie oponki mogą przyprawić o zawrót głowy. Oczywiście zjazdy są w pełni kontrolowane i odbywają się w ochronnych kaskach. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Gokarty

Również w Zakopanem czekają na najmłodszych popularne gokarty. Jest to jednocześnie najwyżej w Polsce położona wypożyczalnia tego typu sprzętu. Zapraszamy na rodzinną wyprawę grzbietem Gubałówki. Piękna panorama Tatr, i 3 kilometry asfaltowej drogi zapewnią wspaniałe wrażenia i małym i dużym.

Kulki

Szymoszkowa to nie tylko wyciąg krzesełkowy. Rozpierająca maluchy energia może zostać rozładowana na kulkowym placu zabaw. Przeszkody, trampoliny i ciekawe zakamarki – a wszystko to z panoramą Giewontu w tle. Chwila odpoczynku dla rodziców gwarantowana!

Kategoria: Atrakcje dla rodzin

Kalendarz imprez « »