Piknik w górach

Piknik w górach

Piknik w górach? Czemu nie! Dla maluchów będzie to wspaniała atrakcja, która wspomoże męczące wędrowanie. Ponad to – czyż jest coś przyjemniejszego niż siedzenie na ławeczce przed schroniskiem lub na hali i rozkoszowanie się wspaniałym jedzeniem z widokiem na Tatry?

Górskie pikniki rządzą się podobnymi prawami jak te w mieście, z jednym małym wyjątkiem. Z reguły czas dojścia do upragnionego miejsca jest nieco dłuższy, z tego też powodu nikt raczej nie będzie dźwigał turystycznej lodówki ani wiklinowego kosza. Wszystkie produkty należy spakować w plecak, co w pewnym sensie nas ogranicza.

Przede wszystkim, nie możemy zabrać czegoś, co bardzo łatwo się zepsuje, wyleje lub rozpuści. Ponad to – trzeba wziąć pod uwagę, że w górskim plecaku musi znaleźć się miejsce na jeszcze kilka ważnych rzeczy, niezbędnych na górskiej wyprawie, takich jak kurtki, mapy, latarki itp.

Co więc warto zapakować do plecaka na górski piknik? Na pewno pieczywo. Niekoniecznie chleb, mogą to być drożdżowe bułeczki, rogale lub pizzerinki. Sprawdzi się też nieśmiertelne jajko na twardo i pomidory lub ogórki (należy jednak pamiętać, by dobrze zabezpieczyć je przed zgnieceniem). Sałatki raczej zostawmy na powrót do domu. Z owoców – można postawić na jabłka, śliwki, twarde nektarynki.

Nie można zapomnieć też o czymś słodkim. Ciasto drożdżowe, biszkopty, herbatniki i wafelki bez czekolady powinny przetrwać trudy wędrówki. W piknikowym plecaku nie pomińmy kwestii napojów. Woda mineralna lub herbata powinny załatwić sprawę. Biorąc pod uwagę, że Tatry to teren Parku Narodowego, nie zjemy tu raczej niczego na ciepło. Odpada grillowanie i rozpalanie ognia.

Ważna jest również kwestia higieny. Niezastąpione będą więc wilgotne chusteczki do wytarcia małych rączek i buziek oraz ubrania, na których nie widać plam.

Trzeba też koniecznie po sobie posprzątać, niedopuszczalne jest bowiem pozostawianie jakichkolwiek śmieci.

Pozostaje nam tylko życzyć udanego zajadania się smakołykami na łonie natury, pięknych widoków i wspaniałych wspomnień!

Kategoria: Atrakcje dla rodzin

Kalendarz imprez « »