Pierwsze kroki na desce – snowboard na wiosnę

Pierwsze kroki na desce – snowboard na wiosnę

Dzięki temu, że sezon narciarki trochę w tym roku nam się przedłuży, warto zaplanować sobie kwietniowy wypad w Tatry, połączony z nauką jazdy na snowboardzie. Deska snowboardowa jest świetną alternatywą dla wykorzystania pokładów nowej, wiosennej energii.

Sprzęt i ubiór

Pierwsze, co musimy uczynić, to wypożyczyć lub kupić deskę snowboardową. Z do świadczenia stokowych wyjadaczy wynika, że lepsze będą deski z drewnianym niż piankowym rdzeniem. Buty powinny mieć flex 6 – czyli wywarzenie między twardym a miękkim flexem. Bezpieczeństwo w czasie jazdy zapewniają wiązania, a co więcej, porządne wiązania wystarczą nam na kilka sezonów, także nie warto na nich oszczędzać. Podobna filozofia dotycz rękawic – droższe są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale przede wszystkim chronią nasze ręce przed przesiąkaniem stopionego śniegu.

Na stoku

Kiedy jesteśmy w pełni wyposażeni w sprzęt, możemy ruszać na stok. Pierwszą i podstawową lekcją będzie wypracowanie przez nas swojego własnego, indywidualnego stylu jazdy.

Styl Goffy oznacza jazdę z prawą nogą z przodu, styl Regular – z lewą nogą z przodu.

Orczyk

Przed wjazdem na orczyk powinniśmy wypiąć tylną nogę z wiązań. Kiedy wjedziemy na szczyt, nogę należy oczywiście znów wpiąć w wiązania.

Skręt cięty

Kiedy opanujemy podstawy, możemy zabrać się za naukę skrętu ciętego.

Kategoria: Stoki i wyciągi

Kalendarz imprez « »