Orla Perć zimą?

Orla Perć zimą?

Najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach Wysokich – Orla Perć. Czy warto zdobyć ją zimową porą? But, raki, kurtka, spodnie, rękawice… to nie wszystko. Eksperci i forumowicze, którzy mają doświadczenie w górskich podbojach zimowych radzą: nie porywaj się z motyką na Słońce.

Najdłuższy szlak graniowy w Tatrach

Orla Perć to najdłuższy szlak graniowy w Tatrach Wysokich, częściowo poprowadzony stokami, przez przełęcze i szczyty. Trasa prowadzi między przełęczami Zawrat i Krzyżne i dalej grzbietem Wołoszyna na Polanę pod Wołoszynem.

Przejście Orlą Percią

Przejście Orlą Percią można podzielić na dwa etapy: pierwszy z nich wiedzie od Zawratu po Granaty, drugi od Granatów po Krzyżne. Z drugiego odcinka nie istnieje możliwość wcześniejszego zejścia ze szlaku.

Odcinek trzeci

Trzecia część Orlej Perci prowadząca granią Wołoszyna, z częściowym obejściem jej ostrza, jest zamknięta dla ruchu turystycznego. Ze względu na ochronę przyrody (cały teren Wołoszyna stanowi rezerwat ścisły), nie przewiduje się jej otwarcia.

Odcinek między Świnicą i Zawratem, również oznakowany na czerwono, nie jest częścią Orlej Perci.

Czekać na wiosnę?

Wszystkim amatorom gór radzimy poczekać z przejściem Orlej Perci do późnej wiosny. Jedynie bardzo doświadczonym adeptom górskich, zimowych wypraw, polecamy ten odcinek zdobywać w śniegu.

Kategoria: Sporty ekstremalne

Kalendarz imprez « »