Naprawa namiotu za pomocą apteczkowego zestawu

Naprawa namiotu za pomocą apteczkowego zestawu

Zdarza się, choć rzadko, że wyruszmy w Tatry pod namiot. Piękna pogoda szybko jednak może zmienić się w niesprzyjającą aurę. Złóżmy, że Burza, która nas dopadła poczyniła spore szkody w naszym namiocie. Co wówczas zrobić? Naprawić. Jak? Z pomocą apteczki!

Warunkiem jest oczywiście to, że ów apteczkę posiadamy a w jej wyposażeniu znajduje się plaster bez opatrunku (podstawa podstaw) oraz Akutol – preparat, będący plastrem w sprayu. Ważne także, by dziura nie była zbyt duża. Taka zrobiona przez iskry z ogniska najlepiej oddaje wielkość jaką da się załatać za pomocą wspomnianego zestawu. Pomysł pochodzi ze strony tosieprzyda.pl.

Naprawa jest prosta jak budowa cepa – z jednej i z drugiej strony dziury naklejamy plaster. Następnie porządnie nasączamy łatkę Akutolem i zetrzeć jego nadmiar poza plastrem. Gotowe!

Łatka nie będzie odporna jedynie na alkohol, bo właśnie nim można zmyć Akutol. Zadziwiająca jest również odporność takiego zestawu – może on przetrwać nawet kilkanaście lat.

Z takim zestawem na pewno uda nam się przewędrować jeszcze niejeden szlak i dotrzeć w wiele ciekawych miejsc – również na Krupówki, do bukowiańskich term, czy też na stoki narciarskie.

 

Kalendarz imprez « »