Miejscowości w polskich Tatrach

Tatry są niewątpliwie najbardziej znanymi i lubianymi w Polsce górami. Ich zróżnicowany podział i wielość szlaków turystycznych sprawiają, że każdy, nawet ten, kto dopiero zaczyna chodzić po górach, znajdzie coś dla siebie.

Tatry oferują możliwość uprawiania różnorodnej turystyki – od pieszej po rowerową a nawet sporty ekstremalne. Są tu też szlaki, na które można wybrać się całymi rodzinami.

Podhale jednak to nie tylko górskie szczyty. To także przepiękne górskie miejscowości, często z bogatą historią i wspaniałymi zabytkami. To ostoja kultury regionu i wspaniali mieszkańcy. Góralska gościnność jest jedną z najbardziej znanych w Polsce i na świecie!

Wśród tatrzańskich miejscowości znajdziemy takie, w których panuje wieczny gwar ale też te, gdzie można schować się przed światem.

Bez dwóch zdań – najbardziej znanym miastem jest Zakopane. Ponieważ jednak coraz więcej osób szuka alternatywy dla zatłoczonych pensjonatów – również inne wsie i miejscowości rozbudowały bazę noclegową. Warto na pewno zajrzeć do Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej, Białego Dunajca, Niedzicy, czy też Poronina. Malownicze widoki, bliskość szlaków i doskonale rozbudowane zaplecze do obsługo Gości w połączeniu z ciszą i spokojem sprawiają, że wymienione miejscowości pozostają wspaniałą alternatywą dla historycznej stolicy Tatr.

Gdzie oprócz tego warto zajrzeć? Swoje uroki odsłaniają przed przyjezdnymi Nowy Targ, Brzegi, Murzasichle i wiele innych.

Znajdziemy w niech i droższe, luksusowe hotele ze spa, i tańszą, niemalże domową agroturystykę. Będziemy świadkami góralskich tradycji i zwyczajów, posłuchamy lokalnej muzyki, czy kupimy oryginalnego oscypka.

Tylko od nas zależy, czy wybierzemy zatłoczone, ale wciąż piękne Zakopane, czy ciche i urokliwe Murzasichle.

Kategoria: Polskie Tatry

Kalendarz imprez « »