Internetowa księga przejść taternickich

Internetowa księga przejść taternickich

Tatry tętnią życiem! Coraz więcej osób chce dzielić się z innymi swoimi wrażeniami z odkrywania ich malowniczych zakątków. Z tego powodu zrodził się i został wdrożony w życie pomysł internetowej księgi przejść taternickich.

Na stronie http://www.tatryprzejscia.pl/ każdy może, bez potrzeby logowania się dodać trasę swojej wędrówki. Zamysłem autora, Adama Śmiałkowskiego było to, aby stworzyć „rzeczywisty obraz wspinaczkowej działalności w Tatrach, nie obraz osiąganej w nich cyfry”. Śmiałkowski chciałby zgromadzić w jednym miejscu „nowoczesny obraz życia tatrzańskich ścian”.

W bazie będzie można również znaleźć informacje o roślinach i zwierzętach – nieraz rzadkich i zapomnianych. W księdze będzie można dokonywać podsumowań, zamieszczać zdjęcia z datami i inne przydatne informacje. Ważne jest to, że informacje można publikować z zastrzeżeniem danych, co z pewnością ucieszy tych, którzy lubią odkrywać nowe, jeszcze nieprzetarte i „zakazane” ścieżki.

Tymczasem – życzymy wszystkim taternikom bezpiecznego i udanego sezonu zimowego. A na odpoczynek po łojeniu ścian zapraszamy do bukowiańskich term.

Kategoria: Sporty ekstremalne

Kalendarz imprez « »