Bukowina Tatrzańska - wymarzone miejsce letnich wakacji

Bukowina Tatrzańska - wymarzone miejsce letnich wakacji

Wyobraź sobie wakacje wśród nieskazitelnej przyrody, krystalicznych wód i gorących term. Destynację, położoną z dala od miejskiego zgiełku, ale znajdującą się na wyciągnięcie ręki od najbardziej pożądanych turystycznych atrakcji. Miejsce, gdzie multikulturowy folklor przenika się w lokalnej przestrzeni. Wyobraź sobie wakacje, których scenariusz elastycznie dopasowuje się do Twoich potrzeb - niezależnie od tego, czy masz ochotę na rodzinne wyprawy w góry, czy też na podnoszące adrenalinę doznania.

Dogodne położenie

Twoje wymarzone letnie wakacje znajdziesz 900 m n. p. m., w Bukowinie Tatrzańskiej, w jednym z najwyżej położonych regionów Polski, zlokalizowanym w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Do Bukowiny Tatrzańskiej bez problemu dotrzesz zarówno komunikacją publiczną (PKS oraz prywatni przewoźnicy) jak i indywidualną (zakopianką z Krakowa i Zakopanego, drogą krajową nr 49 z Nowego Targu, lub drogą nr 960 ze strony słowackiej).

Urzekająca przyroda

Na miejscu zachwycą Cię zapierające dech w piersiach widoki - z Bukowiny Tatrzańskiej można podziwiać cały łańcuch Tatr. Do spacerów zachęci Cię urozmaicony krajobraz górski, pełen polodowcowych jezior, łagodnych wzniesień oraz poszarpanych dziko szczytów. W Tatrzańskim Parku Narodowym, zajmującym 30% powierzchni regionu, znajdziesz nie tylko najbardziej pożądane przez turystów górskie atrakcje, takie jak Rysy, Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów czy Orlą Perć, ale także piętrową sekwencję roślinności oraz faunę, która stała się swoistą ikoną Tatr – niedźwiedzia, kozicę, świstaka i orła.

Głęboki relaks i ekstremalne przygody

Rodziny z dziećmi zadowoli duży wybór przyjaznych tras spacerowych, oferujących najpiękniejsze widoki na Pieniny, Gorce i Babią Górę, a także możliwość spływu Dunajcem i bliskość zakopiańskich Krupówek. Na miłośników mocnych wrażeń czekają natomiast liczne trasy wspinaczkowe i trasy kolarstwa górskiego, możliwość raftingu łodziami pontonowymi po krystalicznie czystej Białce, oraz skoki spadochronowe w Nowym Targu.

Lokalny koloryt

W sercu regionu - urokliwej wsi Bukowina - urzeknie cię kontakt z żywym folklorem, który wykrystalizował się na styku trzech odrębnych kultur: podhalańskiej, spiskiej i romskiej. To tutaj wzniesione zostały liczne, drewniane chaty w stylu zakopiańskim. W Bukowanie Tatrzańskiej, swoją tradycję ma również podhalańskie gawędziarstwo i góralska muzyka, które usłyszeć można na dorocznych, sierpniowych imprezach folklorystycznych odbywających się w Bukowanie - Sabałowych Bajaniach oraz Muzycznej Zohylinie.

Ekologicznie i nowocześnie

Regionalne atrakcje znajdziesz także we wspaniałym obiekcie wypoczynkowym Bukovina Terma Hotel Spa, który łączy modernistyczny design z rustykalną architekturą. Integralną część hotelu stanowi jeden z najnowocześniejszych w Europie aquaparków - Terma Bukovina, wykorzystujący wodę geotermalną o doskonałych właściwościach leczniczych, pochodzącą z lokalnego odwiertu. Terma składa się z 20 basenów, w tym z basenu pływackiego, basenów rekreacyjnych oraz bezpiecznej strefy brodzików dla najmłodszych. Co jednak najważniejsze- skorzystasz tutaj również z tradycyjnej sauny góralskiej i kąpieli w drewnianych beczkach.

 
Kategoria: Atrakcje dla rodzin

Kalendarz imprez « »