Agroturystyka z dzieckiem – hartowanie i zapobieganie infekcjom

Agroturystyka z dzieckiem – hartowanie i zapobieganie infekcjom

Jesień to okres częstych infekcji i nasilonych alergii, szczególnie u dzieci. Aby uchronić je przed chorobami, we wrześniu warto wybrać się na rodzinne wczasy uodparniające. Najlepszym miejscem na taki wyjazd będzie świeże, wiejskie powietrze i zdrowy górski klimat. Dodatkowo, w procesie hartowania organizmu dziecka, warto wykorzystać uzdrawiającą moc wód geotermalnych.

Hartuj się, kto może

Najlepszą bronią przeciw chorobom, wbrew temu, co sugerują nam reklamy, jest nasz wewnętrzny układ immunologiczny. To jedyna broń, która potrafi zabezpieczyć nas i nasze pociechy przed każdą infekcją. Warto więc dbać o jego prawidłowe działanie, szczególnie w okresie letnim – aby jesień i zima kojarzyła się najmłodszym z beztroską zabawą, a nie z infekcjami. Biorąc pod uwagę, że najbardziej naturalnymi metodami hartowania organizmu, według wielu pediatrów, są: odpowiednia dieta, zmiana klimatu, rodzicielstwo bliskości (attachment parenting) oraz kąpiele w zdrowych wodach mineralnych – starajmy się wybrać w miejsce, które spełni wszystkie te kryteria.

Górskie wakacje pełne radości

Idealną destynacją na wczasy z dzieckiem będzie miejscowość położona poza miastem, cechująca się zdrowym, górskim klimatem oraz nieskażonym powietrzem. W Tatrach, gospodarstwa agroturystyczne spełniające te kryteria, znajdziesz w całej Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie, Białym Dunajcu i w gminie Kościelisko. Należy również bardzo starannie wybrać kwaterę, która oferuje wyżywienie oparte na naturalnych składnikach oraz ciekawe atrakcje, nie ograniczające się do świetlicy z telewizorem.

Woda zdrowia

Po rodzinnych spacerach i zdrowym obiedzie, warto wybrać się całą rodziną do aquaparku, oferującego wodę geotermalną z lokalnego odwiertu, o mineralizacji wspomagającej procesy lecznicze. Takie atrakcje oferuje między innymi Terma w Bukowinie Tatrzańskiej, która stanowi część kompleksu wypoczynkowego Bukovina Hotel Terma Spa. Wspólny wypad do term będzie połączeniem dobrej zabawy (budowanie attachemnt parenting) z naturalną kuracją zdrowotną – bo nic nie leczy lepiej, niż dobra zabawa!

 
Kategoria: Atrakcje dla rodzin

Kalendarz imprez « »