Fioletowe Tatry

Fioletowe Tatry

Miniony weekend był bardzo słoneczny i taka właśnie pogoda sprawiła, że spora liczba turystów zjechała pod Tatry. A Tatry jawiły się w pięknym, fioletowym kolorze.

 

 

Tatrzańskie krokusy to już niemal znak firmowy, takie podhalańskie "Teraz Polska". Kiedy wiosna budzi się do życia, doliny w Tatrach natychmiast pokrywają się fioletowymi "dywanami" kwiatów, a turyści spacerujący po górskich szlakach mają co podziwiać i mają okazję do wykonania pięnych zdjęć "na fejsa".

Zresztą gdy popatrzycie na profile swoich znajomych na FB, to założymy się, że przynajmniej jedna osoba ma na swojej "ścianie" zdjęcie krokusów, które w tym roku, pojawiły się bardzo wcześnie.

- To prawda, krokusy wcześniej niż zwykle pojawiły się w Tatrach - mówi nam jeden z pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zima była japońska, czyli jako-taka, więc kwiatuszki czując sprzyjającą temperaturę i odpowiednią ilość słońca uznały, że czas wyjść na powierzchnię - dodaje z uśmiechem.

Jest wiosennie, pięknie i słonecznie, ale nie zapominajmy, że w wyższych partiach górskich wciąż leży śnieg, szlaki są oblodzone i trzeba zachować szczególną ostrożność. Dobrze też zadbać o odpowiedni sprzęt na taką wyprawę i przed wyjściem sprawdzić komunikaty lawinowe TOPR.

Kategoria: Aktualności

Kalendarz imprez « »