"Kolejowa zakopianka" umiera, będzie strajk!

"Kolejowa zakopianka" umiera, będzie strajk!

W niedzielę 9 marca, na stację PKP w Zakopanem wjechał ostatni pociąg, który przywiózł turystów pod Tatry. Kolejarze spod Giewontu są przekonani, że w najbliższych tygodniach stracą pracę, choć oficjalnie nikt o tym nie mówi. Pracownicy szykują się do strajku na zakopiance.

Pracownicy kolei spod Tatr w najbliższych dniach mają zamiar wyjść na zakopiankę i zablokować ruch. Chcą w ten sposób bronić swoich miejsc pracy i pokazać decydentom, że tak łatwo się nie poddadzą w walce o swoje dotychczasowe stanowiska. Przypomnijmy, że przyczyną tego jest fakt, że PKP na najbliższy rok zawiesiło wszystkie kursy pomiędzy zimową stolicą Polski a Krakowem.


Połączenia zostały wstrzymane, z powodu przebudowy torowiska w miejscu przyszłego sztucznego jeziora w Świnnej Porębie. Pociągi na tą trasę ponownie wyruszą latem. Zaraz po wakacjach ruch kolejowy… ponownie zostanie wstrzymany! Regularne kursy powrócą dopiero w grudniu 2014 roku. Tak długa przerwa w ruchu kolejowym na trasie Zakopane – Kraków niepokoi pracowników kolei i coraz częściej słychać w kuluarach głosy o redukcji zatrudnienia.

- Nie chce mi się wierzyć, że PKP będzie przez rok nam płacić… za nic. Nie czarujmy się - wszyscy spodziewamy się zwolnień. Oni są mistrzami w szukaniu oszczędności, wię takiej „okazji” po prostu nie mogą zmarnować – mówi jeden z pracowników kolei, który prosił o zachowanie anonimowości.

Kategoria: Aktualności

Kalendarz imprez « »