Nudzisz się zimą? Speedflying jest dla ciebie!

Nudzisz się zimą? Speedflying jest dla ciebie!

Najczęściej podczas zimy decydujemy się na narty lub snowboard. Rzadko kiedy próbujemy innych sportów, jak chociażby jazda na skuterach śnieżnych. Jest sport, któy wyzwoli w Was głęboko schowaną potrzebę zwiększenia adrenaliny. Nie lubisz nudy? W takim razie speedflying jest właśnie dla ciebie!

Speedflying powstał jakiś czas temu we Francji i szybko zyskał popularność wśród ludzi aktywnie wypoczywających zimą, a zwłaszcza wśród młodzieży, która szukała odskoczni od zwykłego szusowania na nartach. Co prawda speedflying to po części narciarstwo, ale... ze spadochronem!

Francuscy piloci paralotni oraz spadochroniarze, szukali czegoś nowego, jakiejś odmiany, co pozwoli im dodatkowo rywalizować ze sobą w niekonwencjonalny, ekstremalny wręcz sposób. Jeden z nich założył narty, przypiął sobie spadochron i... tak to się zaczęło. Jako że we Francji nie brakuje miejsc w Alpach, gdzie można było uprawiać ten sport, szybko stał się on masowo uprawiany. Dziś niemal w każdym francuskmim regionie narciarskim, znajdziecie ofertę skorzystania ze speedflyingu.

A jak to wygląda w Polsce? Pod Tatrami można znaleźć już amatorów tego sportu, ale specjalne szkolenia odbywają się w Bieszczadach. W Zakopanem znaleźli się odważni, którzy spróbowali swoich sił na Nosalu. Speedflying jest bardzo ryzykownym sportem i nie radzimy próbować, dopóki nie przejdziecie odpowiedniego szkolenia pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Prędkość, jaką możemy rozwinąć z nartami i spadochronem, to nawet do 100 km/h! Tak więc najdrobniejsza brawura przy tej prędkości, może się skończyć wypadkiem.

 

Kategoria: Sporty ekstremalne

Kalendarz imprez « »