Będą ratować Zakopane.. .z agonii

Będą ratować Zakopane.. .z agonii

Młodzi mieszkańcy Zakopanego mają dość patrzenia, jak ich miasto ze stolicy Tatr przeradza się w tandetny jarmark. Postanowili działać, założyli profil na facebooku o nazwie "Ratujmy Zakopane z agonii". Udało się już zrzeszyć grupę ludzi, która ma pomysł na przywrócenie Zakopanemu dawnego blasku.

"Niegdyś tętniący życiem kurort, mekka narciarzy, miejsce spotkań elit. Dziś? Tani pseudogóralski jarmark. Czy jestesmy w stanie reanimowac trupa?" - czytamy na profilu "Ratujmy Zakopane z agonii".

Pomysły są, grupa ludzi, która chce tego dokonać - także. Profil istnieje niespełna trzy tygodnie, a już "zalajkowało" go prawie 4000 osób. Doszło także do spotkania "ratowników" w realu - w niedzielę 16 lutego spotkało się ponad sto osób, które chcą, aby Zakopane znów zostało stolicą Tatr tak, jak dawniej.

"Jesteśmy w trakcie systematyzowania informacji i pomysłów, które zostały przekazane podczas spotkania. W efekcie spotkania zdecydowaliśmy się rozpocząć projekt Made in Zakopane, który ma dla nas stanowić platformę wspólnego działania" - czytamy w poście Tymka Mroza i Łukasza Filipowicza, założycieli akcji.

Teraz powstanie stowarzyszenie, które będzie zrzeszało wszystkich, którzy chcą zrobić coś dobrego dla Zakopanego.

"W ciągu kolejnych tygodni rozpoczynamy rejestrację stowarzyszenia Made in Zakopane. Będziemy organizacją non profit, w której statutowym celem będzie rozwiązywanie problemów Zakopanego, których identyfikacje rozpoczęliśmy na niedzielnym spotkaniu" - czytamy na facebookowym profilu akcji.

Pierwszą akcją Made in Zakopane, było utworzenie na Placu Niepodległości, przed lodowiskiem Apres Ski Zakopane, bezpłatnej strefy kibica, gdzie stanął telebim transmitujący na żywo zmagania polskich skoczków w Sochi.

Inicjatorem akcji byli właśnie Zakopiańczycy wspierający projekt Made in Zakopane, przy pomocy Biura Promocji Zakopanego.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tej akcji, zajrzyjcie na profil https://www.facebook.com/ratujmyzakopane

Kategoria: Aktualności

Kalendarz imprez « »