Icebike - alternatywa dla miłośników wrażeń

Icebike - alternatywa dla miłośników wrażeń

Narty, czy snowboard? Zimą z reguły wybieramy raczej klasyczne formy aktywnego wypoczynku, ale warto też spróbować czegoś nowego. Czegoś, co dostarczy nam adrenaliny i mocnych wrażeń. Tym, co nie lubią nudy i sztampy, polecamy alternatywę - icebike!

Icebike to dyscyplina sportu z kategorii ekstremalnych. Aby móc uprawiać ten sport, wystarczy nam rower górski i dokonanie w nim kilku przeróbek. Rower musi być zaopatrzony w odpowiednie opony - uzbrojone w specjalne wkręty lub łańcuchy śniegowe. Z tak przygotowanym sprzętem możemy zimą ruszyć w plener.

Ośnieżone i zlodowaciałe partie ścieżek rowerowych to idealne miejsce, aby zostać początkującym icebikerem. Z upływem czasu, kiedy nabierzemy niezbędnej wprawy i zbierzemy doświadczenie w poruszaniu się rowerem zimą, możemy spróbować swoich siłna bardziej ekstremalnych szlakach. Wielu icebikerów zimą szaleje w Tatrach, znane są głównie trasy w okolicach Zakopanego.

Kiedy poczujemy się już na tyle pewnie, aby skonfrontować swoje umiejętności z innymi, możemy wystartować w zawodach... hokejowych na lodzie! Wówczas dochodzi do połączenia hokeja z grą w polo, tyle że nie na stadionie śniegowym, a na... zamarzniętym jeziorze lub skutej lodem rzece. Zawodnicy nie poruszają się na łyżwach, ale właśnie na rowerach. Takie rozgrywki gwarantują nam niezapomniane przeżycia i dawkę adrenaliny, któych często szukamy. 

Kategoria: Sporty ekstremalne

Kalendarz imprez « »