Spotkanie w sprawie igrzysk w BUKOVINIE

Spotkanie w sprawie igrzysk w BUKOVINIE

Hotel BUKOVINA gościł w niedzielę 19 stycznia przedstawicieli Polskiego i Słowackiego Komitetu Olimpijskiego. Głównym tematem spotkania w Bukowinie Tatrzańskiej były plany dotyczące organizacji przez Kraków i Słowację Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku.

W spotkaniu udział wzięli m.in Pan Przewodniczący Ireneusz Raś, Prezes PKOL Andrzej Kraśnicki, Sekretarz Generalny PKOl Adam Krzesiński, przedstawiciele Słowackiego Komitetu Olimpijskiego, Przewodnicząca Komitetu Aplikacyjnego "ZIO Kraków 2022" Jagna Marczułajtis-Walczak, oraz Adam Giersz – Doradca Ministra w Gabinecie Politycznym Ministra Sportu.

- Starania o Zimowe Igrzyska Olimpijskie wiążą się nie tylko z możliwością organizacji jednej z największych imprez sportowych w skali globalnej, ale też z długoterminowymi korzyściami dla regionu - stwierdził w czasie konferencji prasowej Przewodniczący Ireneusz Raś.

- Środki przeznaczone na inwestycje, w tym na infrastrukturę komunikacyjną i budowę nowoczesnej bazy treningowej, pomogą w rozwoju Małopolski, w tym Podhala, a także zapewnią większy komfort polskim zawodnikom, uprawiającym sporty zimowe. Nowoczesna infrastruktura będzie także silnym bodźcem do rozwoju zaplecza turystycznego na Podhalu, a w rezultacie wzrostu przedsiębiorczości w regionie - dodał poseł.

 

żr.: własne/inf.pras.

Kategoria: Aktualności

Kalendarz imprez « »