Tysiące ludzi w Orszaku Trzech Króli w Zakopanem

Tysiące ludzi w Orszaku Trzech Króli w Zakopanem

6 stycznia w centrum Zakopanego można było zobaczyć Orszak Trzech Króli, do którego przyłączyło się tysiące mieszkańców oraz turystów, którzy w tym czasie spędzali wolny czas w stolicy Tatr. Nie zabrakło kolęd, w polskim i… ukraińskim języku.

Orszak Trzech Króli wyruszył na Krupówki z Kościoła Najświętszej Rodziny, po uroczystej mszy. W rolę trzech mędrców ze Wschodu wcielili się aktorzy z Teatru Witkacego, którzy najsłynniejszym deptakiem Zakopanego przejechali… w karecie ciągniętej przez dwa konie! Za karetą podążała góralska kapela, śpiewając kolędy i przygrywając ludziom, którzy przyłączali się do orszaku.

Niezwykły występ dała grupa młodzieży z Odessy, wykonując kolędy w języku ukraińskim. To było swoiste podziękowanie dla władz i mieszkańców Zakopanego za szopkę podhalańską, która została ufundowana i stanęła przed jedną ze świątyni w Odessie. – Serdecznie dziękujemy za ten dar – mówił ze łzami w oczach duszpasterz ukraińskiej młodzieży.

Kolorowy i rozśpiewany Orszak Trzech Króli w Zakopanem liczył sobie niemal 4000 tysiące uczestników. Orszak, który tego dnia przeszedł w wielu polskich miastach, nie umknął także uwadze Papieża Franciszka.

- Serdecznie pozdrawiam Polaków, a szczególnie uczestników Orszaków Trzech Króli, które 6 stycznia przemierzają polskie miasta. Są one symbolem pokoleń ludzi, którzy śladem mędrców ze Wschodu idą do Betlejem szukając Boga. Niech ta inscenizacja przybliży wszystkich do Chrystusa – powiedział Papież podczas modlitwy Anioł Pański.

Kategoria: W regionalnym stylu

Kalendarz imprez « »