Pociągiem do biblioteki? W Rabce będzie to możliwe!

Pociągiem do biblioteki? W Rabce będzie to możliwe!

Od ponad roku trwają prace remontowe na zabytkowym dworcu kolejowym w Rabce Zdrój. Wkrótce obiekt zostanie ponownie oddany do użytku i będzie można pociągiem dojechać… do biblioteki!

Prace remontowe mają się zakończyć w lecie 2014 roku. Modernizacja dworca weszła w decydujący etap, montowany jest nowy dach i wymienione zostaną praktycznie wszystkie elementy drewniane. Także wnętrza zostaną odnowione i pojawią się nowe możliwości.

Na dworcu swoje miejsce znajdzie punkt informacji turystycznej, którego do tej pory brakowało. Ponadto podróżni będą mogli skorzystać z kafejki internetowej, ale najciekawszą lokalizacją będzie… biblioteka.

- Można powiedzieć, że pociągiem będzie można dojechać do biblioteki - uśmiecha się Pan Stanisław Moczarski, mieszkaniec Rabki. - To fajne rozwiązanie dla podróżnych, bo czekając na pociąg, zawsze można sięgnąć po ciekawą lekturę. Mam nadzieję,  że pomysł z biblioteką na dworcu wypali - kończy.

Wybudowany w 1925 roku dworzec kolejowy zachowa swoje pierwotne przeznaczenie. Nowy "look" będzie miała poczekalnia, która ma umilić oczekującym na pociągi czas. Jedna z plotek powtarzana wśród mieszkańców mówi, że w 2014 roku na dworcu w Rabce mają być kręcone sceny do polskiego filmu historycznego. Ponoć miejscowi widzieli już ekipę filmową, która wykonywała zdjęcia próbne…

Kategoria: Pozostałe

Kalendarz imprez « »