Taśmy rehabilitacyjne do treningu wspinaczkowego

Taśmy rehabilitacyjne do treningu wspinaczkowego

Wspinaczka to sport, który wymaga ciągłego treningu – nawet kiedy się nie chce i kiedy za oknem szaro, zimno i pada. Na szczęście są takie metody doskonalenia, dzięki którym nie trzeba wychodzić z domu, by wzmocnić kondycję.

Jedną z doskonałych metod treningowych jest ćwiczenie z taśmami rehabilitacyjnymi, które, w zależności od koloru mogą stawiać mniejszy lub większy opór. Taśmy mają całe mnóstwo zalet. Po pierwsze  są lekkie, dlatego można je ze sobą zabrać wszędzie – wsadzić do torebki lub kieszeni i ćwiczyć w wolnej chwili. Po drugie – są o wiele wygodniejsze w użyciu niż hantle i może je stosować każdy. Po trzecie – są o wiele tańsze niż inne sprzęty do ćwiczeń. Po czwarte – oferują cała gamę możliwości jeśli chodzi o wykonywane z nimi ćwiczenia – można je zaczepić o klamkę, haki, drążek i z pomocą trenera lub przy minimum własnej kreatywności – przeprowadzić trening.

Szerokie spektrum zastosowania taśm pozwala ćwiczyć z nimi niemalże wszystkie partie ciała. Można zatem wyrabiać ręce, plecy, barki, uda i mięśnie brzucha. Taśmy rehabilitacyjne są więc doskonałym rozwiązaniem na zimowe miesiące i dni, w których nie mamy czasu powspinać się na ściance.

Kategoria: Wspinaczka

Kalendarz imprez « »