Trzydzieści cudów z bliska - na Podhalu powstaje film o Papieżu

Trzydzieści cudów z bliska - na Podhalu powstaje film o Papieżu

Jeden z najbliższych przyjaciół Jana Pawła II - fotograf Arturo Mari - kręci na Podhalu film o Papieżu. Ekipę filmowców, która pod kierunkiem Przemysława Hausera przygotowuje dla TVP Program 1 dokumentalny serial o przyjaźni Papieża Polaka i sławnego fotografa, spotkaliśmy w Bukovina Terma Hotel Spa w Bukowinie Tatrzańskiej.

Oś fabularną stanowią wspomnienia Arturo Mari’ego na temat wspólnych podróży z Janem Pawłem II. Spędzili ze sobą chyba wszystkie dni pontyfikatu. Nawet ten ostatni, bo w ostatnich minutach Papież poprosił, żeby sprowadzić Arturo. Żeby zdążył pożegnać się z jednym z najbliższych przyjaciół... Prosił nie jeden raz, żeby Arturo towarzyszył mu w czasie prywatnych audiencji, kiedy to Jego Świątobliwość spotykał głowy państw i jego gabinet opuszczali nawet osobiści sekretarze.

- Każdy dzień z Janem Pawłem II był doświadczaniem kolejnych cudów - powiedział nam w czasie spotkania nad Morskim Okiem Mari. - Opowiem o tym w naszym filmie. Opowiem też o historiach, o których nie wiedział dotąd zupełnie nikt. To moja powinność. Jednym z najważniejszych cudów Jana Pawła II był upadek komunizmu, wolność dla Polski. A teraz przybywam tu, to moja 77, a może 78 wizyta w waszym kraju. Przybywam tu i widzę, że zapominacie o Janie Pawle, zapominacie o tym, jak było w czasach niewoli. Chcę wam przypomnieć o tym, co ważne - dodaje fotograf.

- Film będzie nosił prawdopodobnie tytuł "Metr od świętości". Zaplanowaliśmy trzydzieści kilkuminutowych odcinków, które TVP wyemituje na miesiąc przed ogłoszeniem Jana Pawła II świętym – ujawnia nam Danuta Hauser.

Filmn realizują Cezary Grzesiuk i Przemysław Hauser.

Kategoria: Aktualności

Kalendarz imprez « »