Wykorzystaj woreczki strunowe

Wykorzystaj woreczki strunowe

Okres jesienno-zimowy w Tatrach nie jest łaskawy dla tych, którzy wyprawę w góry traktują jak wycieczkę do lasu lub na łąkę. Ale nawet ci lepiej przygotowani mogą czasem zostać zaskoczeni przez ulewny deszcz, który, jak wiadomo, w górach potrafi pojawić się tak nagle, jak nagle zniknąć.

Sytuację mogą uratować woreczki strunowe, w które zapakujemy nasz dobytek. To proste w obsłudze, bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie, bo 100 woreczków to koszt około 2 zł. Do czego możemy je wykorzystać?

Praktycznie do wszystkiego. Ogromna różnorodność rozmiarów sprawia, że zapakujemy w nie zarówno skarpetki, jak i śpiwór. Strunowe zamknięcie chroni przed wilgocią i pozwala "wypompować" z woreczka powietrze, oszczędzając miejsce w plecaku.

Woreczki strunowe przydają się także w przypadku, kiedy chcemy uchronić przed zalaniem sprzęt elektroniczny. Możemy zapakować w nie aparat, telefon, czy pendrive'a. Z powodzeniem też ochronimy nimi mapę, czy przewodnik. Nadają się zarówno dla okazjonalnych turystów, jak i dla taterników, często wyprawiających się w góry.

Worki strunowe z jednej strony chronią przed wilgocią, a z drugiej – pomagają ją zatrzymywać. Możemy do nich zapakować mokre chusteczki lub zwilżoną gazę. Przydadzą się także w przypadku leków, czy środków opatrunkowych. Mały woreczek – a tak wiele może!

Kalendarz imprez « »