Trasy biegowe w Zakopanem

Trasy biegowe w Zakopanem

Do zimy jeszcze kawałek, ale wielbiciele nart z pewnością już niecierpliwe zacierają dłonie i próbują przewidzieć, jaki będzie najbliższy sezon w Tatrach. Póki co mogą relaksować się na inne sposoby, np. oddając się zabiegom spa w basenach termalnych Bukowiny Tatrzańskiej.

Zakopane i jego okolice to doskonałe miejsce na uprawianie narciarstwa biegowego i śladowego. Specjalnie wydzielone łąki i polany to nie wszystko – dogodne trasy prowadzą także w rejony Krokwi. Od Średniej Skoczni do Doliny Strążyńskiej i z powrotem mamy piękną trasę o długości 5 km. Jedynym utrudnieniem może być to, że czasem wspomniana trasa krzyżuje się ze szlakami pieszymi i trasami rozgrywek innych zawodów.

Popularnością cieszą się także drogi przygotowywane na Cyrhli. Co roku, 31 grudnia rozgrywany jest Narciarski Bieg Sylwestrowy. Kiedy śniegu jest dużo jego trasa przebiega w mieście, na Równi Krupowej.

Ci, którzy szukają spokojniejszych miejsc pod koniec zimy powinni wybrać się  w rejon Regli. Czeka na niech amatorski Bieg Gąsieniców.

Kalendarz imprez « »