Szlaki rowerowe w Tatrach

Szlaki rowerowe w Tatrach

Zakopane i jego okolice to nie tylko mekka piechurów latem a narciarzy zimą. Mają tutaj swój początek również liczne trasy rowerowe, wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Należy jedynie pamiętać o tym, że ogromna część Podhala wchodzi w granice TPN-u, stąd też trzeba zapoznać się z przepisami obowiązującymi na jego terenie dla ruchu rowerowego.

W TPN można poruszać się rowerem tylko po szlakach do tego przeznaczonych. A i tak pierwszeństwo zawsze mają tutaj piesi. Na drogach z ograniczonym ruchem rowerowym należy stosować się do przepisów kodeksu drogowego. Trzeba również zwracać uwagę na specjalne oznaczenia tras rowerowych.

Sezon na jednoślady zaczyna się w Tatrach 1 maja a kończy 30 listopada. Rowerami można poruszać się po szlakach od 8:00-18:00. Cyklistów obowiązują wszystkie opłaty zgodnie z cennikiem TPN. Maksymalna prędkość dopuszczalna na trasach to 20 km/h.

Dla mniej zaawansowanych polecamy trasy liczące mniej niż 15 km. Należą do nich m.in.: Zakopane-Kuźnice-Kalatówki-Zakopane (11km). Na nieco bardziej wytrwałych cyklistów czeka większa różnorodność. Mogą oni wybrać np. drogę: Zakopane (ul. Kościeliska)-Nędzówka-Kiry-Rysulówka-Prędówka-Butorów-Słodyczki-Nowe Bystre-Ząb-Furmanowa-Zakopane (23,5 km).

Są też szlaki dla najbardziej zaawansowanych, tych, którzy nie mogą dać upustu energii inaczej jak przez porządne rozjeżdżenie opon. Dla nich proponujemy, liczącą 71 km trasę: Zakopane-Cyrhla Toporowa-Wierchporoniec-Głodówka-Bukowina Tatrzańska (można odpocząć w Termach)-Brzegi-Jurgów-Trybsz-Groń-Leśnica-Kośne Hamry-Poronin-Zakopane.

Przyjemnej jazdy!

Kategoria: Trasy rowerowe

Kalendarz imprez « »